Kova burcu

  • Sayısı: 11

  • Elementi: hava

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: Dolaşım sistemi

  • Astrolojik değeri: Uranüs

  • Dost burcu: Koç

  • Düşman burcu: Akrep

  • Kova burcunu temsil eden Tarot kartı: Yıldız

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: KoçKova burcunun pozitif özellikleri:


İdealist, özgür, devrimci, reformcu, yıkıcı, yenilikçi, akılcı, mantıklı, farklı, maceraperest,  eleştirel, demode olanla ilgilenmeyen, insancıl, toleranslı, açık görüşlü, sosyal, dışa dönük, sıra dışı, hızlı, arkadaş canlısı, iradeli, başkalarını düşünme, kendini geliştirmeyi seven, öğrenmeyi seven, ters, kavgacı, fevri, herkesin gittiği yönde gitmeyen, sadece kendi doğrularıyla yaşayan, kendine öz tarz sahibi, özgürlüğüne aşık, sıra dışı fikirleri olan.


Kova burcunun negatif özellikleri:


Uyumsuz, anarşist, serseri ruhlu, düzensiz, yıkan, yok eden, isyankar, savaşçı, sıra dışı, ikna olmayan, tutarsız, kural tanımayan, mevcut sistemi yıkmaya meyilli, sürüden ayrılan kuzu, kurallara saygısız, aşırı eleştirel, zıt bir kişiliğe sahip, tehlikeleri seven, her kes gibi yapmayan, baskı altında yaşayamayan, renk uyumuna özen göstermeyen, mevcut düzeni yıkmaya teşebbüs eden.

Kova burcunun genel özellikleri:

Kova burcu zodyaktaki en reformcu ve en yenilikçi burçtur. Çoğu kişi Kova burcunun çok uyumsuz bir burç olduğunu düşünmektedir. Bunun sebebi Kovanın eski kuralları ve modası geçmiş hiçbir şeyi sevmemesidir. Onun en sevdiği şey eskiyi yıkıp yerine yenisini koymaktır. Bu burç aynı zamanda idealisttir ve özgürlüğe aşırı düşkündür.

Kova burcu için özgürlük yaşamın olmazsa olmazıdır. Özgürlüğü yoksa onun hayatının bir anlamı yoktur. Bu burcun insanıyla iyi geçinmek isteyen onun hareketlerine müdahale etmemeli ve onu kendi haline bırakmalıdır. Kova Burcu ne yaparsa yapar fakat sadece kendi kurallarına göre yapar. Sistemi beğenmez, sistemdeki aksaklıkları eleştirir.

Kova Burcunun en sevmediği şey kurallara uymaktır. Zodyakta diklenmeyi ve eleştirmeyi en çok seven burçtur. Kova burcu mevcut sistemde aksak işleyen bir şey varsa onu olduğu gibi kabullenmez. Değiştirmeye çalışır. Aşırı derecede devrimcidir. Bazen sistemdeki bir aksaklığı düzeltmeyi abartır ve sistemin tamamını yok etmek ister. Radikal değişimlerin ve bu değişimlerin ön ayak olucusu insandır.

Kova burcu duygularına göre hareket etmez. Ani kararlar verebilir. Uzun vadeli planlar yapmaz. Sürekli karar değiştirebilir, bir gün bunu yapacağım der erkesi gün vazgeçtim der. Hayatını günlük sorunlara çözümler getirmek için yaşar. Onun bu yapısını değiştirmek isteyenler asla başarılı olamayacaklardır.

Kova burcuna mensup kişilerin çok yönlü ve değişken bir kişiliğe sahiptir. Bir anı bir anını tutmaz. Bir gün başka bir gün başkadır. Eğlenceli bir karakterdir, şakacıdır fakat çok karar değiştirir. Uzun vadeli planlar yapamaz. Kuralları sevmez ve hoşuna gitmeyen kurallara uymaz, bildiğini okur. Bu yüzden birçok kişi kova burcu mensupları bazen zor insan olarak nitelendirilebilir.

Özgürlüğüne aşırı derecede düşkündür. Kendisine hesap sorulmasını sevmez. Değişimi ve yeniliği çok sever. Hep aynı hayatı yaşamaktan, aynı şeyleri yapmaktan sıkılır. Bazı Kova burcu erkekleri bu yüzden çok iş ya da mekan değiştirirler. Geleneklere bağlı kalmak yerine değişimi ve reformu tercih eder. Hep mükemmel olanı bulmak arayışı içerisindedir. Sürekli eleştiri yapar ve bu huyu bazen karşısındakini çıldırtacak derecede olabilir.

Kova burcu çok kolay yön ve karar değiştirir. Onu bir gün bir şeye çok bağlı yarın başka bir şeye kafayı takmış görebilirsiniz. Çözümü uzun ve yorucu olan problemlerle uğraşmaktansa yön değiştirip kendine başka bir yol çizmeyi tercih edebilir. Kova burcu aynı zamanda iş hayatında bazen zor insan olarak adlandırılabilir. Bunun sebebi kuralları sevmemesi ve kurallara bağlı kalamamasıdır. Kendini değiştirmektense sistemi değiştirmeye çalışmak gibi bir sorunu vardır ki iş hayatında bu genellikle karşısına problem olarak çıkar. Bu burca mensup kişiler bir sisteme uymaktansa analizci ve detaycı işlerde çalışırlarsa daha başarılı olurlar.

Bu burca mensup kişiler iş hayatlarında patronlarıyla çok münakaşaya girerler ve ani iş değişiklikleri çok yaparlar. Sabah işe gidip akşam işten çıkmış olarak eve döndükleri çok sık yaşanan bir durumdur. İş hayatlarında da kararsızlıkları onların başını çok yakacaktır. Kova burcu erkekleri yaratıcılık ve yenilik gerektiren meslekleri edinirlerse bu mesleklerde çok başarılı olurlar.

​​

Kova burcuna mensup kişiler başlangıçta çok nazik ve ilgilidir fakat bir partneri elde ettikten sonra değişme olasılığı vardır. İlişki yaşadığı partnerini hayatının merkezi olarak görmez. Kolay sever fakat kolay unutur ve kolay vazgeçer. Büyük aşk acıları yaşamak Kova burcunun yaptığı bir şey değildir. İlişkide özgürlüğünü asla partnerinin eline tam anlamıyla vermez. Hesap vermeyi sevmez. Kova burcunun en güzel aşk yaşayacağı burçlar ateş grupları olan Koç, Aslan ve Yaydır. Özellikle Aslan burcunun peşinden çok koşar fakat elde ettiği anda o partner onun için eskisi kadar değerli değildir. Su grubu burçları olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarını çok seksi bulsa da bu burçlarla farklı dünyaların insanıdır, birbirlerini asla anlayamazlar. Birinin güzel dediğine diğeri kötü der.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.