Oğlak burcu

  • Sayısı: 10

  • Elementi: toprak

  • Cinsiyeti: Dişil

  • Organı: Dizler, kemikler, dişler

  • Astrolojik değeri: Satürn

  • Dost burcu: Balık

  • Düşman burcu: Koç

  • Oğlak burcunu temsil eden Tarot kartı: Şeytan

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Yengeç

  • Yaşam mottosu: engeller beni yıldıramaz!Oğlak burcunun pozitif özellikleri:


Pratik, disiplinli, güçlü, azimli, kuralcı, görev duygusu gelişmiş , sistematik, olgun , güvenilir, otoriter, sağlam, bağışıklık sistemi güçlü, özgüveni yüksek, hastalıklara dayanıklı, sırtı kolay yere gelmez, her felaketten sağlam çıkar, zorluklardan korkmaz, problemsiz hayatı sıkıcı bulur, en ağır sorumlulukları alabilir.


Oğlak burcunun negatif özellikleri:


Tutucu, inatçı, kaba, şanssız, tutucu, yavaş, muhafazakar, kibirli, şüpheci, affetmeyen ,merhametsiz ,  sabit fikirli, adaletsiz, aşırı kuralcı, maddiyatçı, önce iş sonra aşk, başarıya geç ulaşır, takıntılı, kontrol takıntısı olan, parayı seven, bir şeye inandı mı fikirleri değişmeyen, hayatı zorluklarla dolu.

Oğlak burcunun genel özellikleri:

Oğlak burcu Zodiakta en sabırlı ve zorluklara karşı en dayanıklı burçtur. Onun sırtını hiç birşey yere getiremez. Hayatın en zorlu şartlarına bile dayanıklıdır. Oğlak burcu insanı engelleri ve zorlukları sever. Adeta engelleri aşmak için yaratılmıştır. En zorlu şartlarda ve en büyük engellere karşı amacına ulaşmak onun için imkansız değildir. Bu burcun kişileri amaçlarına ulaşmak için kısa ve kestirme yollar aramaktan ziyade ufak ama sürekli adımlar atarlar ve bu yüzden uzun vadeli planlarla mutlaka istediklerini elde ederler. İnatçılıklarını amaçlarına ulaşmak için de kullanırlar. İş hayatında da oturmak istedikleri ve göz diktikleri o koltuğa eninde sonunda otururlar.


Oğlak burcu insanları 30-35 yaşlarında hayatlarında büyük bir değişim yaşarlar. Onlar için bir 30-35 yaş öncesi bir de sonrası vardır. Bu yaşlardan sonra daha da olgunlaşırlar ve hayata bakış açıları değişir. Bazı Oğlak burcu insanları bu yaşlardan sonra kariyer yaparlar ve hayatları değişir. 30 yaş öncesi bazı oğlak burçları sönük kişiliklerdir ya da kariyerlerinde iyi yerde bulunmayabilirler. Fakat 30 yaşından sonra şansları parlar ya da içlerindeki potansiyeli 30 yaşından sonra keşfderler. Sorunlara ve hayatın zorluklarına karşı inanılmaz dayanıklıdır Oğlak burcu. Onu hiçbir zorluk yıkamaz. Hayatı planlı yaşar. Planları yazılı çizili olmasa da mutlaka bir amacı vardır ve o amaca doğru giden yol arayışı ile hayatını yaşar. Aşırı derecede hırslıdırlar, bazen bunu abartırlar.

Oğlak burcunun bir diğer göze çarpan özelliği de aşırı inatçı ve değişmez yapısıdır. Sabir fikirlidirler ve bir şeye inandılar mı fikirleri asla değişmez. Çok sağlam insanlardır ve hayatın bütün zorluklarına karşı dayanıklıdırlar, engellere alışıktırlar hatta engellerin olmadığı bir hayat onlar için sıkıcı ve tekdüze hayattır. Onlar engellerle savaşmayı ve engelleri aşmayı severler.

Paraya tapmazlar ama toprak grubu olmasından dolayı para Oğlak burcu için çok önemlidir. Parayı bir başarı ölçüsü olarak görürler. İş ve para onun için önce gelir, vakti kalırsa o vakti de aşka ayırır. Onun için parasız insan gereksiz insandır. Parası olan insanları akıllı ve başarılı görür. Olaylara duygularıyla değil mantıklarıyla yaklaşırlar. Mantıksız olan şeyleri önemsemezler.

​​

Oğlak burcunun erkekleri yakışıklı ve özgüvenlidir. Kadınların dikkatini çekmeyi başarırlar. Sağlam ve özgüvenli bir duruşları vardır. İlk bakışta soğuk ve yaklaşılması zor tipler gibi dursalar da bu sadece ilk bakışta öyledir. Onları tanıdıkça aslında sıcak olduklarını anlarsınız. Kişilik itibariyle düzgün insanlardır. Kelimenin tam anlamıyla adam gibi adamdır Oğlak. Fakat inatçılıkları ve sabit fikirlilikleri sizi çileden çıkarabilir.

Oğlak burcunun gezegeni Saturn olduğundan maalesef Oğlak için engeller, kısıtlamalar ve sorunlar hayatın bir parçasıdır. O hiçbir zaman bir Yay burcu kadar şanslı değildir. Fırsatlar ona gönderilmez, o fırsatları kendi arar ve bulur. İş hayatında hiçbir zaman şansı sayesinde bir yere gelmez. Ne yaparsa kendi çalışmaları ve azmi sayesinde başarır. Gezegeni Saturn ona şansın aksine engeller ve kısıtlamalar gönderecektir fakat Oğlak tüm bunları aşmaya alışkındır. İş ve para konusunda şanssız da olsa yine de kendi emekleri sayesinde güzel yerlere gelir.

​​

Oğlak burcu iş hayatında da zorluklara dayanıklıdır. Hangi problemle karşılaşırsa karşılaşsın mutlaka bir çıkış yolu bulur. Hatta Oğlak zorluklarla karşılaşmadığı işleri sıkıcı bulur ve fazla uzun süre dayanamaz. Yönetici gezegeni Saturn hayatının bazı dönemlerinde iş hayatında onu engellerle kuşatır fakat Oğlak bu engelleri aşmaya alışkındır. İşkoliktirler, çalışmayı severler, başlangıca değil sonuca odaklı çalışırlar. Yarım kalmış işleri devralıp sonuca ulaştırır ve meyvesini yerler.

Oğlak burcu inatçı ve sabit fikirlidir. Onun hayatına girmek isteyen partner onun bu özelliğini mutlaka kabul etmelidirler. Hayatı biraz zahmetli ve meşakkatli olabilir onunla ilişkisi olan kişiler bu sıkıntılara onunla beraber katlanması şarttır. Oğlak burcu zor zamanlarda da yanında olan partner ister. Şansı her zaman yaver gitmez, şanssız olduğu zamanlar çoktur fakat partnerinin de ona destek olmasını ister.

​​

Toprak grubu partnerleri olan Boğa, Oğlak ve Başakla iyi anlaşabilir fakat cinsel olarak su grubuyla olan uyumu hiçbir grupta yakalayamaz. Bu toprak grubu burçlarıyla konuşacak ve paylaşacak çok şeyi vardır fakat yatakta Akrep, Balık ve Yengecin ten uyumunu bu burçlarda asla bulamaz. Ayrıca toprak grubu burçlarıyla iyiyken iyidir fakat bir inatlaşmaya girerse bu inatlaşmanın sonu yoktur.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.