Terazi burcu

  • Sayısı: 7

  • Elementi: hava

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: böbrek

  • Astrolojik değeri: Venüs

  • Dost burcu: Yay

  • Düşman burcu: Oğlak

  • Tarot kartı: Adalet, Denge

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: KoçTerazi burcunun pozitif özellikleri:


Paylaşımcı, işbirlikçi, uyumlu, ince, kibar, sakin, arabulucu, dengeli, sosyal, içten, düşünceli, nezih, romantik, anlaşmaya hazır, adil, tarafsız, nazik, arabulucu, geçimli, duygusal, diplomatik, oturup kalkmayı bilen, iyi bir hakem,  nezaketli, yumuşak kalpli, merhametli, haksızlıklara tahammül edemeyen, hukukun üstünlüğüne inanan, aşırıya kaçmayan, güzel giyinen, sanatçı ruhlu, estetikten anlayan, zıtları birbirine uydurmayı bilen.


Terazi burcunun negatif özellikleri:


Kararsız, değişken, plansız, sabırsız, aşırı detaycı, kolay etkilenebilen, duygusal gelgitler , hayır diyememek, lükse düşkün, mükemmeliyetçi, güzellik tutkunu, aşırı  seçici, kusurlara takılabilen, markacı, çabuk unutan, şıpsevdi, aniden karar değiştirebilen, uzun vadeli planlar yapamayan, duygularını belli etmeyen, hızına yetişilmeyen, günü birlik yaşayan, aniden unutan, beklemeyi sevmeyen.

Terazi burcunun genel özellikleri:

Terazi burcu zarif, kibar, oturup kalkmayı ve nezaketli bir burçtur. Aynı zamanda hayatta en değer verdiği şey adalet, eşitlik ve dengedir. Dengesini bozacak şeylerden uzaklaşır ve her şeyi ölçüsünde sever, aşırı olana karşıdır. Venüsten aldığı enerjiden dolayı güzellik ve estetik duyguları oldukça gelişmiştir. Güzel manzara, güzel giyim kuşam, göze hoş görülen ev aksesuarları, lüks mekanlar ve güzel yemekler onun ilgi alanına girer.


Bu burca mensup kişilerin yaşamlarında en değer verdikleri şey dengedir. Hiçbir şeyi aşırıya kaçırmayı sevmezler. Sakin ve nazik insanlardır. Kolay kolay sinirlenmezler. Duygularında da aşırıya kaçmazlar. İş zamanı işle aşk zamanı aşkla ilgilenirler. Dengesiz insanlardan ve dengelerini bozacak her şeyden uzak durmak isterler. Oturup kalkmayı, giyinmeyi ve bir ortama uygun hareket etmeyi çok iyi bilirler ve yanlarındaki insanların da böyle olmasını isterler. Aşırı kahkaha atan, aşırı tavır ya da giyimiyle dikkat çeken insanlarla takılmayı sevmezler.


Terazi burcu kibarlığa ve nezakete çok önem verir. Bu burcun insanının ağzından kaba saba laf ya da küfür duymanız imkansızdır Çünkü çok nezih ve görgülü insanlardır ve çevrelerindeki insanlardan da aynısını beklerler. Hoş ortamlarda güzel yemekler yemekten ve sohbetten zevk alırlar. Genellikle güzel sanatlara ve şiire meraklıdırlar. Terazi burcu aynı zamanda romantizm burcudur.

Hava elementinin etkisinden dolayı teraziler her ne kadar uyum arasalar da bazen verdikleri ani kararlar ve ani değişiklikler yüzünden uyum yerine hayatlarında uyumsuzlukla karşılaşırlar. Uzun vadeli planlar yapsalar da ani bir karar değişiminden dolayı bu planı iptal edebilirler.


Hayatta en tahammül edemedikleri şey haksızlık ve adaletsizliktir. Kendilerine haksızlık yapılmasına tahammül edemedikleri gibi başka bir insanın haksızlığa uğramasına da katlanamazlar. Adaleti severler ve adaletsizliğin daima karşısında dururlar. Çok iyi hakem ya da hakim olurlar. Bir meselenin adil bir çözümü için başvurulması gereken insanlardır. Aynı zamanda çok iyi arabuluculuk yaparlar.

​​

Özellikle terazi burcu erkeği güzellik ve estetiğe aşırı zaaflıdır. Zodiakta güzel kadına en çok zaafı olan iki burç Boğa ve Terazidir bunun sebebi ise Venüsten aldıkları enerjidir. Terazi erkeği fiziksel olarak çekicidir ve karşı cinsi çekmekte sıkıntı çekmez. Onların bakışlarında ya da gülüşlerinde kadınları cezbeden bir şey vardır. Kadınları da dişilikleri ve kadınsı hareketleriyle erkeklerin dikkatini çekerler.

Bu burcun insanlar her ne kadar dengeli olsalar da aşırı kararsızlıklarıyla ünlüdür. Bir gün bir şey isterler ertesi gün başka bir şeye merak salarlar. Bazen sabırsız olabilirler. Bu yüzden uzun vadeli planlar yapsalar da bu plana sadık kalmaları çok zordur. Bazı terazi burcu mensupları o kadar kararsızdır ki bir yemekte sipariş vermek için bile gereğinden çok fazla düşünebilirler.

​​

Terazi burcuna mensup kişiler iş hayatında oldukça başarılıdır. Adalete merakından dolayı hukuk alanındaki işler ona kesinlikle uygundur. Bunun dışında güzel sanatlar ya da moda ile ilgili mesleklerde de başarılı olması mümkündür. İnsanlarla iletişim yeteneği oldukça yüksek olan Terazi burcu mensupları ikna kabiliyeti gerektiren her meslekte de başarılı olacaktır. Bu burca mensup kişilerin iş hayatındaki en büyük zaafları uzun vadeli planlar yapamamaları ve aşırı kararsızlıklarıdır. Yeni şeyler denerler fakat başlattıkları bir şeyi bitirmeye bile fırsat bulmadan yenisine başlamak isteyecek kadar sabırsız olmak gibi bir sorunları vardır.

Özellikle terazi burcunun erkekleri kadınlara karşı aşırı zaaflı bir burçtur. Her ne kadar dış güzelliğe değil iç güzelliğe bakarım dese de güzel kadınlara dayanamaz. Güzel ve dişi giyinen, kendine bakan kadınlar onu her zaman çeker. Kadında zarafet onun ilk baktığı şeydir. Eğer salaş kıyafetler giyen, spor tarzı olan bir kadınsanız Terazi burcu erkeğini çekmeniz biraz güçtür çünkü o kadında dişi tarz hastasıdır. Ojeli tırnaklar, ince topuklu ayakkabılar ve ayarında kırmızı ruj onu mutlaka cezbedecektir fakat aşırı makyajdan hoşlanmaz.Terazi burcunun kadınları ise erkekte yakışıklılığa ve güzel giyime değer verir. Aynı zamanda birlikte oldukları erkeğin anlayışlı, dengeli ve entelektüel olmasına önem verirler.

Terazi burcu mensuplarının güzellik ve estetik duygusu oldukça gelişmiştir. Hem kişisel bakımına hem de evinin güzelliğine dikkat eder. Evinde mutlaka göze hitap eden aksesuarlar vardır ve evi mis gibi kokar. Estetiği biraz abartır ve mutfağında da arar. Onda güzel görünen şeylere  zaaf vardır. Hazırladığı yemeklerin bile göze hitap etmesini ister. Onun için yemek sadece lezzetli değil önünüze gelen tabak gözünüze de hitap etmeli ve hoş görünmelidir.

Bu burca mensup özellikle kadınlar gözlerine güzel görünen her şeye pahalı da olsa sahip olmak isterler. Biraz ucuz ama kötüsü olacağına pahalı ama güzel olanı olsun zihniyeti vardır. Estetik görünüm için paraya kıyan terazi kadınlarından bazıları estetik operasyon ve kozmetik için harcama yapmaya meyillidirler. Aynı zamanda kendilerini dişi gösteren takı, aksesuar ya da giyim tarzına meraklıdırlar.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.