Yay burcu

  • Sayısı: 9

  • Elementi: ateş

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: Bacaklar

  • Astrolojik değeri: Jüpiter

  • Dost burcu: Kova

  • Düşman burcu: Balık

  • Yay burcunu temsil eden tarot kartı: Aziz

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: İkizler

  • Yaşam mottosu: gezmek ruhun gıdasıdır!Yay burcunun pozitif özellikleri:


İdealist, yönü belli, gezgin, yenilikçi, şanslı, modern, enerjik, sosyal, özgürlüğüne düşkün, açık fikirli, iyimser, umutlu , dışa dönük, neşeli , açık yürekli, cömert, yardımsever , insancıl , merhametli , hoşgörülü , gerçeği arayan , kaşif , gezgin , açık sözlü , dürüst, güvenilir, yerinde saymayı sevmeyen, amacına odaklı, öğrenmeyi seven, yolculuk yapmayı seven, nasibi açık, bolluk bereket içinde yaşayan, arkadaş canlısı.


Yay burcunun negatif özellikleri:


Unutkan, rahat, aşırı tasasız, liberal, kontrolsüz, dikkatsiz, ciddiyetsiz, organize yetenekleri zayıf, dün söylediğini bugün unutan, yarını düşünmeyen, fazlasıyla iyimser, sorumsuz, kaprisli, patavatsız, hayalperest, dik kafalı, dağınık kafalı, gezmezse hasta olan, yerinde duramayan, bir orada bir burada, seksi değil spor giyinen, 30 yaşından önce başka bir kişilik 30 dan sonra başka bir kişiliğe sahip, aşırı şakacı, her şeyi sallayan, ertelemeye meyilli kişilik.

Yay burcunun genel özellikleri:

Yay burcu insanları tüm burçlar içerisinde ideallerine ve amaçlarına en çok odaklanmış kişilerdir. Tıpkı okun işaret ettiği yön gibi hayatlarında bir yön bellidir ve sürekli o yöne doğru ilerlerler. Yerlerinde saymayı sevmezler ve hareketli, enerji dolu insanlardır. Aynı zamanda zodyaktaki en şanslı burçtur, neye el atsalar hiçbir aksilikle karşılaşmazlar ve umdukları gibi olur. Bu burcun insanında aynı zamanda öğrenme aşkı vardır. Bu aşkla adeta yanıp tutuşurlar. Çok meraklıdır, yeni bilgiler edinmeyi sever.

Yay burcu insanları hayata hep olumlu bakarlar ve hep iyimserdirler. Büyük sorunları bile olsa hep gülümsemeyi bilirler ve gelecekten umutludurlar. Bu yapıları sayesinde yaşadıkları sıkıntı ve stresten çabucak kurtulur ve feraha ererler. Zodyaktaki en tasasız ve en pozitif düşünen burç Yay burcudur. Fakat bu burcun insanı genellikle biraz fazla iyi niyetlidir ve saftır ve bu yüzden kandırılmaya müsaittir. Cana yakın, sıcak ve sevimli insanlardır. Kalabalıktan hoşlanırlar ve şakacıdırlar.

Yönetici organı bacaklar olan Yay burcu insanının en sevdiği şey gezmek ve yeni yerler keşfetmektir. Bu burcun insanı belli bir süre boyunca tatile çıkmaz ya da gezmezse strese ya da bunalıma girebilir. Onun ruhunun gıdası gezmektir. Gezdiği zaman hastalıkları bile iyileşir. Yeni ülkeler ve şehirler görmek onun en büyük hobisidir. Yönetici organının bacakları olmasından dolayı hayatta karşılaştıkları her yarışta da birinci olurlar. Çünkü onlar koşmayı ve rakiplerini geride bırakmayı bu yüzden severler.

Yay burçları ruhsal anlamda da yerlerinde durmayan sürekli ilerlemek isteyen insanlardır. Sürekli o hedefe doğru hareket halindedir. Elementi ateş olduğundan Yay burcunun hareket etme enerjisi bitmek tükenmek bilmez. Amaçlarına ulaşmak için her gün bir şey yaparlar bir adım atarlar ve eninde sonunda amaçlarına ulaşırlar. Ulaşmak istedikleri amaç ve hedef hep akıllarındadır.

Zodyaktaki en şanslı burç olan Yay burcunun insanları istemeseler de sürekli bolluk ve bereketle ödüllendirilirler. Asla beş parasız ya da harçlıksız kalmazlar. Onlara mutlaka en darda kaldıklarında bir yerden para gelir. Alışverişleri ve rızıkları bol rahat bir hayat yaşarlar.  Bu şanslılık sayesinde başlarına büyük felaketler gelmez fakat gelse de Jupiterin gönderdiği şans sayesinde bir yardım eliyle bulundukları yerden kurtulurlar. Aynı zamanda bu talihleri sayesinde hep büyük fırsatlarla karşılaşırlar ve bu fırsatları yakalarlarsa güzel hayatları olur.

Yay burcuna mensup kişiler zevklerine ve özgürlüğüne çok düşkündür. Gezmeyi ve eğlenceyi çok sever. Para biriktiremezler, parayı zevkleri ve gezme için çok harcarlar. Sürekli gezer sürekli yeni insanlarla tanışırlar ve aşırı derecede sosyal insanlardır. Enerjileri boldur, onları halsiz görmek zordur. Enerjisini ve hızını azaltan kişilerden uzaklaşır. Boş insanlar değildirler, hayatta hedefleri vardır ve hayatı boş yaşamak yerine hedeflerine doğru ilerleyerek yaşar.

Aşırı derecede rızkı ve şansı açıktır. Hiç ummadığı yerlerden para gelir, asla parasız ve zor durumda kalmaz. Onların seslerinde ya da konuşmalarında insanları cezbeden bir şey vardır. Onlarla bir kere konuşan arkadaş olmak ister. İkna kabiliyetleri inanılmaz yüksektir. Kesinlikle tembel insanlar değillerdir, yerlerinde durmayı sevmezler hep ilerlemek isterler.

Bu burcun insanlar hayata çok bağlıdır ve pozitiftir. En kötü durumlarda bile gülümsemeyi başarır ve o durumdan kurtulacağından o kadar emindir ki fazla stres bile yapmaz. Kabuğundan dışarı çıkmayı sever fazla geleneksel ya da geri kafalı değildir. Özgürlükçüdür ve karşısındaki insanın da düşüncesine saygı gösterir.

​​

Yay burcuna mensup kişilerin iş hayatında konuşmaları ve ikna kabiliyetleriyle mutlaka önemli bir yere gelirler. Yerinde durmayı sevmeyen bir yapısı vardır fakat Yay burcunun en büyük zaafı değişikliği çok sevmesidir bu da bir yerde çok uzun süre kalamamasına sebep olabilir. Bu burcun insanları iş hayatında kendilerini herkese sevdirmeyi çok iyi başarırlar çünkü konuşkan ve sevimlidirler.

Hedefleri vardır ve iş hayatında da o hedeflere ulaşmak için mutlaka çalışırlar. Kendilerine önce bir hedef ve amaç belirlerler daha sonra o amaca doğru her gün bir adım atarlar. Bir zaafları da fitne fesat kişilikler olmamaları ve insanlara kolay güvenmeleridir. Yay burcu erkekleri iş hayatında da kandırılabilirler ya da ayaklarını kaydırmak isteyen düşmanlarla bolca karşılaşmaları mümkündür. Fakat şanslarının bolluğundan dolayı bu engelleri de kolay aşarlar.

Yay burcuna mensup kişiler özgürlüklerine ve gezmeye aşırı düşkündür. Onunla ilişki yaşamak isteyenler onun bu özgürlükçü yapısına saygı duymalı ve aşırı kıskanç tavırlar sergilememelidir. Karşı cins ve yeni partner bulma konusunda da şansları çok açıktır sürekli yeni partnerleri kendilerine çekerler. Bir partnerden ayrılırlarsa yeni bir partner hemen hayatlarına girer.

Özellikle yay burcu erkeklerinin kadında kırmızı oje ya da ince topuklu ayakkabı takıntısı yoktur. Spor giyim tarzıyla da bir yay burcu erkeği kolaylıkla tavlanabilir fakat bu yine de dişi giyim tarzına sahip kadınları seksi bulmadığı anlamına gelmez. Konuşkandır ve onunla mutlu bir beraberlik isteyen kadın hem iyi bir dinleyici olmalı hem de onun gibi konuşkan olmalıdır. En uyumlu ilişkiyi zıt burcu olan İkizlerle yaşar fakat diğer hava grubu burçları olan Terazi ve Kovayla da mutlu ve uzun süren bir ilişkisi olabilir. Su grubu burçları olan Akrep, Balık Yengeci çok seksi bulur fakat bu burçlarla uyumsuzluk yaşama ihtimali yüksek olduğundan onlarla ilişkiden uzak durmasında fayda vardır.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.