Yengeç burcu

  • Sayısı: 4

  • Elementi: su

  • Cinsiyeti: Dişil

  • Organı: Göğüs ve mide

  • Astrolojik değeri: Ay

  • Dost burcu: Boğa

  • Düşman burcu: Koç

  • Tarot kartı: Ay

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

  • Yaşam mottosu: evim güzel evim!Yengeç burcu pozitif özellikleri:


Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar


Yengeç burcu negatif özellikleri:


Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas

Yay burcunun genel özellikleri:

Bu burca mensup kişiler duygusal ve şevkatlidir fakat ilk bakışta sert mizaçlıdırlar bu hallerini asla belli etmezler. Kırılgan ve alıngandırlar. Bir dertleri olduğunda içlerine kapanır kabuklarına çekilirler. Ağır ve yavaş hareket ederler yürüyüşleri de ağırdır. Sabırlıdırlar. Büyük başarılara uzun vadede imza atarlar. Kavga gürültü ve huzursuzluğu sevmezler. Böyle ortamlardan derhal uzaklaşırlar.


Yengeç burcuna mensup kişiler iş hayatında başarılı olmayı bilirler fakat işe ilk başladıklarında gayet yavaş ve iddiasız bir görünüm sergilerler. Onları ilk gören iş hayatında iddialı olduklarına asla ihtimal vermez fakat yengeç burcu azim ve sebatla iş hayatındaki başarısını herkese kanıtlayabilir. Yengeç burçları yavaş fakat emin adımlarla ilerler ve başarılı olurlar. İş hayatında ani hamleler yapmaz ve düşünmeden hareket etmezler, bu yüzden bir işe sağlam başlarlar ve büyük bir ihtimalle başarıya ulaşırlar. Fakat duygusallıkları iş hayatlarında da başlarına bela olur ve başarısız olduklarında geçmişe takılıp kalır ve bir türlü kendilerini toparlayıp yeniden başlangıç yapamazlar.

Yengeç burcuna mensup kişiler ailelerine çok düşkündürler. İyi bir anne ve baba olurlar ve evdeki insanların güvenliği ve huzuru konusunda çok hassastırlar. Yaşadıkları bütün güzelliği evde yaşayanlarla paylaşmayı severler fakat dertli olduklarında evde kendileri için yarattıkları köşelerine çekilerek acıyı tek başlarına yaşamayı severler. Evlerinin temiz, sessiz ve kavga gürültüsüz olmasından hoşlanırlar. ​Paraya tapmazlar fakat parayı bir güvence olarak görür. Sevdikleri ve kendinin geleceğini garantiye almayı ister ve mutlaka kenarda bir birikimi olmasından yanadır. Onun için birikimsiz olmak güvensiz olmaktır. En değer verdiği şey sevdiklerinin ve hane içindeki kişilerin ve onların geleceğinin güvene alınmış olmasıdır. Bu yüzden çocuklarının kariyer ve eğitimine önem verirler.


Bu burca mensup kişiler evlerini çok sevdiklerinde onların evlerinde ayrı bir huzur vardır. Güzel kokuları ve ev süslemeyi severler ve mutfaklarında hep yiyebilecek nefis bir şeyler bulundurmayı severler. Onların evinde mutlaka kendinizi rahat ve huzurda hissedersiniz. Evlerine değer verdikleri gibi o evde yaşayan herkesin huzur ve güveni de Yengeç burcu için çok önemlidir. Evin huzurunu bozan her ne ise onu evden def etmek isterler. Evine değer veren Yengecin evinde kendisi için yarattığı bir huzur köşesi mutlaka vardır. Kendini en iyi hissettiği ve yalnız kalmak istediğinde çekildiği bu köşe Yengecin hanesindeki en favori mekanıdır.

İş hayatında sabırlıdırlar. Bir anda büyük başarı yerine minik minik adımlar atarak uzun vadede büyük başarılar elde ederler. Her ne kadar ilk bakıldığında iddialı görünmeseler de bazen umulmadık ataklar yapar ve büyük başarılar yakalarlar. Hatta hiç umulmadık bir şekilde iş hayatında sağ gösterip sol vurabilirler ve insanları şaşırtırlar. Rakipleri gibi kısa ve kestirme yoldan başarıyı aramaktansa minik minik adımlarla uzun süreçte başarılı olurlar. Patronları onların yavaşlığından ve uyuşukluğundan çok şikayet eder fakat onlar emin adımlarla ilerlerler. Girişken değildirler fakat başkasının başlattığı bir işi devralıp bitirmekte çok iyidirler.


Yengeç burçları aşırı derecede duygusaldır. Partnerlerinden ilgi ve şefkat beklerler. Bazen aşırı derecede şefkat bekler ve bunu bulamayınca üzülürler. En güzel ilişkiyi kendisiyle ilgilenen partnerle yaşarlar. Duygusal ve melankoliktirler. Birine aşık oldular mı gözyaşı döker ve zor unuturlar fakat bunu bazen belli etmezler. Çabuk kırılır, çabuk alınırlar. Aşk hayatında çok şeyden şikayet ederler ve aradıkları gibi bir partneri biraz zor bulurlar. Karamsardırlar. Utangaçlıklarından dolayı karşı genellikle karşı cinse ilk hareketi ya yapmazlar ya da yapmak için mutlaka bir yeşil ışık beklerler. Duygularını gizlemeye meyillidirler. Bu burca mensup kişilerin en çok toprak grubu burçları olan Boğa, Başak ve Oğlak burçlarına zaafı vardır ve bu burçlarla en güzel uyumu bulurlar.

Yengeç Burcunun sayısı 4, gezegeni Ay, tabiatı sudur. Bu burca mensup kişiler aşırı derecede duygusal, sulu gözlü ve melankoliktir. Tıpkı yengeç gibi dıştan bakıldığında sert ama içi yumuşaktır. Bu kişiler bazen ilk tanıdığınızda soğuk mizaçlı olup aslında sıcacık insanlardır.


Bu burca mensup kişiler dışardan sert mizaçlı olmalarına rağmen iç dünyalarında aşırı kırılgan ve alıngan insanlardır. Bazen karamsardırlar ve karamsarlığı aşırı abartabilirler. Aynı zamanda utangaçtırlar ve girişkenlik göstermeyebilirler. Her ne kadar duygularını gizleyemeseler de dertli olduklarında yaptıkları şey içlerine kapanmaktır. Neyin var sorusuna ‘bir şeyim yok’ diye cevap veren burç Yengeç burcudur. Çünkü o ne yaşarsa kendi iç dünyasında yaşamayı tercih eder.

​​

Yengeç burcu tam anlamıyla bir ev kuşudur. Evine aşırı derecede düşkündür ve en sevdiği ve kendini en iyi hissettiği yer evidir. Dertli olduğunda kendi kabuğuna yani evine çekilir. Yengeç burçlarının evlerinde kendilerini huzurlu hissettikleri bir köşe mutlaka vardır. Eve olan bu düşkünlükleri sadece evin görünüşü ya da konforuyla alakalı değildir. Yengeç burçları aynı zamanda hanedeki kişilere, aile bireylerine,  hayvanlara hatta eşyalara da aşırı derecede düşkündürler. Bu burca mensup kişiler aynı zamanda hane halkının mutluluğuna ve huzuruna da önem verirler. Yengeç burcuna mensup bir anne ya da baba daima kara günlerde kullanmak için hanenin menfaatine gizli birikim yapmaya meyillidir.

Yorumlar:

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.