ASTROLOJİDE HAVA ELEMENTİ

Astrolojide hava Elementi (İkizler, Terazi, Kova):

Dostu Ateş, düşmanı Topraktır. Ateş elementi ona yön verici ve kontrol altında tutucudur. Kolay değişirler ve değişime kolay uyum sağlarlar. Unutkandırlar ve verdikleri sözü unutabilirler. Sabah başka akşam başkadırlar. Ani değişimler yapabilirler ve değişimle karşılaştıklarında da zorlanmazlar. Uzun vadeli plan yapmayı sevmezler. Çok gezerler, bir gün orda bir gün buradadırlar. Yapıcı ya da yıkıcı değildirler, sadece mevcut düzenin devamını sağlayıcıdırlar. Konuşkan ve sosyaldirler, sürekli yeni insanlarla tanışmayı severler. Girişken olmasalar da her buldukları fırsata atlarlar.

 

Konuşkan ve entelektüeldirler, her konu hakkında az da olsa bilgi sahibidirler. Kendilerini dinletmeyi başarırlar. Aşırı hızlı düşünür ve aşırı hızlı hareket ederler. Fakat bu acelecilikleri bazen hayatta kaybetmelerine sebep olur. Yeterince düşünmeden karar vermeye meyillidirler. Aynı anda birçok şeyle birden uğraşmayı çok severler ve bu yüzden konsantrasyon sorunu yaşarlar. Tarotta bu tabiatın etkisi altında kalan kart grubu Kılıçlardır.

 

Bu elemente mensup kadın ya da erkekler seksi giyinmek yerine daha salaş ve rahat kıyafetleri tercih ederler. Onlar için önemli olan rahatlıktır. Özgürlüklerine aşırı düşkündürler, kısıtlanmayı sevmezler. Bir yere gitmek, mekan ya da iş değiştirmek istiyorlar ise kendilerine müdahale edilmesinden hoşlanmazlar. En hareketli tabiattır bu yüzden seyahat özgürlüklerinin kısıtlanmasını sevmezler.

 

Aşırı derecede zeki ve hazırcevaptırlar. Hızlı düşünür, hızlı konuşurlar. En sevdikleri şey yeni yerler görmek ve yeni arkadaşlar edinmektir. Fazla istikrarlı insanlar değildirler. Bir gün bir amaç peşinde koşarlar sonra hemen sıkılıp başka bir amacın peşine düşebilirler. Onların bu hızlarına ve ani yön değişimlerine uyum sağlamak her zaman kolay olmayacaktır.

 

Bu gruba mensup bireyler aşk hayatında şıpsevdi olurlar. Aşk acısı nedir pek bilmezler. Hemen yeni birini bulur ve eskisini unutuverirler. Bu gruba mensup kişilerin aşk hayatında sadakat sorunu da olabilir. Değişiklik sevdikleri için uzun süre aynı partnerle kalamazlar ve aldatmaya meyilli olabilirler. Partnerleriyle vakit geçirmeyi ve beraber gezmeyi severler. Yalnızlıktan hoşlanmazlar. Onlarla uyumlu ilişki yaşamak isteyen kişilerin onların aşırı hızlarına ve ani yön değişimlerine ayak uydurması şarttır.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.