top of page

ASTROLOJİDE SU ELEMENTİ

Su.png

Astrolojide su Elementi (Akrep, Yengeç, Balık):

Dostu Toprak düşmanı ateştir. Duygusal ve hassastır, bu elemente mensup kişiler kırılgan insanlardır. Cinselliğe aşırı düşkündürler. Önce aşk sonra iş derler. Aşık olduklarında yaşadığı aşk hayatının odak noktası olur, konsantrasyon sorunu yaşarlar. Mantıklarıyla değil duygularıyla hareket ederler. Su bilinçaltının simgesidir ve bu yüzden bu tabiatın insanlarında altıncı his ve uzaktan telepati kuvvetlidir.

 

Kolay ağlarlar, hatta çok sulu gözlüdürler. Yerlerinde durmayı hiç sevmezler, sürekli gelişmek, sürekli daha iyiye gitmek isterler. İnatçı değildirler, emir alabilirler. En uyumlu ilişkiyi toprak tabiatlı burçlar olan boğa, oğlak ve başak ile yaşarlar. Başlatıcı değil zaten başlamış olanı devam ettiricidirler. Fakat yine de oldukça yaratıcıdırlar. Bu gruba mensup insanların genellikle ciltleri nemli ve parlak, saçları düzdür. Tarotta bu tabiatın etkisi altında kalan kart grubu Kupalardır.

 

Bu gruba mensup kişilerin sezgileri çok güçlüdür ve aşırı duygusallardır. Bazen kırılganlıkta ve alınganlıkta aşırıya kaçabilirler. Bazen hiç kimsenin kırılmadığı şeylere ya da ufak tefek ayrıntılara takılarak kırılıp üzülebilirler. İç dünyaları dış dünyalarından kat kat daha büyüktür. Bir söz söyledilerse bin düşünmüşlerdir. Hayal güçleri ve yaratıcılıkları da inanılmaz gelişmiştir. Yoktan var edici insanlardır. Yaratıcılıkları sayesinde harika eserler ortaya çıkarabilirler.

 

Su grubuna mensup kişiler değişime ateş ya da hava kadar hızlı uyum sağlayamazlar ve yine ateş-hava grupları kadar hızlı hareket edemezler. Ani değişimleri sevmezler. Onlarla uyumlu olmak isteyenlerin hızlarını yavaşlatarak onların hızına indirmesinde fayda vardır. Yaratılış itibariyle en nazik ve en hassas gruptur. Bu gruba mensup kadınların vücut kıvrımları çok düzgündür, kadınsı ve cilvelidirler bu yüzden erkekler tarafından en çekici ve narin bulunan gruptur. Kibar konuşurlar ve güzel gülümsemeleri vardır. Yürüyüşleri ve konuşmaları kibardır.

 

Su grubuna mensup kişiler aşk hayatında aşırı derecede hassas ve kırılganlardır. Ayrıca çok da kıskançtırlar. Aşk acısından uzun süre kurtulamazlar. Aşık olduklarında bunu iş hayatlarına bile yansıtırlar ve performansları düşer. Aşırı duygusal olduklarından duygularının hayatlarını yönlendirmesine izin verirler. Hayatlarına aldıkları partnere çok çabuk bağlanır ve onu mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Eşlerine çok sadıktırlar, tek eşliliği severler, partner konusunda değişiklikten hoşlanmazlar.

bottom of page