top of page

ASTROLOJİDE TOPRAK ELEMENTİ

Su.png

Astrolojide toprak Elementi (Boğa, Oğlak, Başak):

Bu grubun dostu Su, düşmanı Havadır. Bu tabiata ait olanlar güvenilirdir ve sözlerinde dururlar. Aşırı inatçı ve sabittirler, değişken değillerdir ve değişmeleri mümkün değildir. Onlarla uzun süre ilişki kurmanın tek yolu onlara uyum sağlamaktır. Maddiyatçıdırlar fakat paraya tapmazlar, parayı bir başarı ölçüsü olarak görürler. Mantıklıdırlar, duygusal karar vermezler. Onlar için önce iş ve para sonra aşk gelir. İstikrar ve düzenlerini bozacak her türlü ilişki ve ortamdan uzak dururlar. Yıkıcı değil yapıcıdırlar. Sebeple değil sonuçla ilgilenirler.

 

Değişimi sevmezler, alıştıkları şeylerden zor vazgeçerler. Lafları değil icraatları konuşur. Sadece somut ve elle tutulur başarıları severler. İşleri sonuna ulaştırmayı severler, iş bitiricidirler, tıpkı golcü futbolcular gibidirler, pas alıp gol atmayı severler. Çok ve boş konuşmaktansa az ve yerinde konuşurlar. Tuttuklarını koparırlar. Duygularını iyi gizler ve içlerinde fırtınalar da kopsa belli etmezler. Kuru tabiatlı olduklarından zor gözyaşı dökerler. Hafızaları çok iyidir her duyduklarını zihinlerine yazarlar. Tarotta bu tabiatın etkisi altında kalan kart grubu Tılsımlardır.

 

Toprak elementinin etkisi altında kalan kişilerin ayakları yere sağlam basar. Hayata dair karar verirken duygularıyla değil mantıklarıyla karar verirler. İşin ucunda menfaat olmayan işlere girişmeyi sevmezler. Elementler içinde en az girişken olmasına rağmen en başarılı olanı topraktır. Bunun sebebi ateş elementinin aksine başladıkları işi yarım bırakmak yerine tamamlamayı sevmeleridir. Boş işlerle uğraşmazlar. Statüye ve maddiyata önem verirler. Yoktan var etmeyi ve üretmeyi severler. Ateş grubu kadar yaratıcı değillerdir fakat başkalarından devraldıkları işleri başarıya götürür ve golü atan olurlar. Hayata dair verdikleri kararları çok ölçüp biçerler ve aceleci davranmazlar.

 

Toprak tabiatlı kişiler zor aşık olurlar fakat bir aşık oldukları zaman da uzun süre unutamazlar. Kuru tabiatlı olduklarından bu grubun erkekleri su kadınlarına (Akrep, Balık, Yengeç) zaaflıdır çünkü toprağın ihtiyacı olan şey sudur. Su grubu olmayan bir kadınla evlenen toprak grubu erkeği büyük bir ihtimalle su grubundan bir metresle beraber olacaktır. Çünkü bu grubun erkeği su grubu kadını olmadan yapamaz. Kuru tenli toprak erkeği en güzel ten uyumunu yumuşak ve narin tenli olan su grubu kadınıyla yaşar.

bottom of page