ASTROLOJİDE AY

ASTROLOJİDE AY

Ay Astrolojide Güneşten sonraki en önemli gezegendir. Duyguların ve bilinçaltımızın yöneticisidir. Bilinçaltımızın en derin ve ücra köşelerinde gizli saklı olan her şey ve kişiliğimizin bilinçsiz yönüdür. Bugünkü bilinçaltı durumumuzu şekillendiren ve ortaya çıkaran geçmişimizdir. Ayrıca hiç kimsenin hatta kendimizin bile farkında olmadığımız gizli saklı duygularımız ve aklımızdaki soru işaretleridir.

Ay aynı zamanda aile yaşantısı ve ev hayatımızı yönetir. Toplumsal hayatımızda gösterdiğimiz kişiliğimiz değil ev halimiz ve aile içindeki kişiliğimizin de simgesidir. Ay, toplum içindeki maskemizi çıkardığımız ve kendimizle baş başa kaldığımız halimizdir. Bu yüzdendir ki dolunay olduğu günlerde kendimizi ailemize daha yakın hissedebilir ya da evde vakit geçirmek isteyebiliriz. Ayın hakim olduğu burç Yengeç, hakim olduğu metal ise gümüştür.

 

Güneş gündüzün ve aydınlığın Ay ise gecenin ve karanlığın yöneticisidir. Ay bilinç altımızda gizlenmiş ve farkında olduğumuz ya da olmadığımız bütün duygu ve düşünceleri kapsar. Dünyanın uydusu ve dünyaya en yakın vücut olan Ay aynı zamanda bize en yakın olan kişileri, ailemizi ve ev hayatımızı da yönetir. Güneş eril bir gezegenken Ay dişildir ve sayısı ikidir. Bu yüzden bazen doğduğumuz günden itibaren bize en yakın kişi olan annemizi ya da hayatımızdaki en önemli kadını temsil edebilir.

 

Ayın etkisi altında kalan kişiler duygusal, evine ve ailesine aşırı derecede bağlı kişilerdir. Aynı zamanda mantık yerine duygularıyla hareket ederler. Güneş sistemindeki en hafif vücut olan Ay gezegeninin etkisi altında kalan kişiler kolay yönetilir ve diğer burçlara göre kolay yönlendirilirler. Evlendiklerinde çok iyi anne olurlar hatta bu burcun yönetimindeki erkekler çocuklarına aşırı derecede düşkündür ve bir kadının yaptığı çocuk bakım görevlerini zevkle yerine getirirler. Aile kavramı onlar için aşırı derecede kutsaldır.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.