top of page

ASTROLOJİDE JÜPİTER

neptün.png

ASTROLOJİDE JÜPİTER

Mitolojide tanrıların babası olarak bilinen Jüpiter Güneş sistemimizdeki dev gezegendir. Güneş çevresindeki bir turunu 12 senede atar ve bu yüzden her burçta 12 yılda 1 sene geçirir. Hayatımızda cereyan eden bütün iyilik ve güzelliklerin göndericisi, şans, bolluk, büyüme ve gelişimin gezegenidir. Cömert ve vericidir. Aynı zamanda koruyucudur. Jüpiter bizim burcumuzda olduğu zamanlar şans, bolluk ve hayatımıza giren fırsatların arttığını gözlemleriz.

Astrolojideki 12 evden uğradığı evlere şans vererek geçer. İş hanemizden geçiyorsa iş hayatında şansımızın arttığını hissederiz, aynı şekilde aşk hanesinden geçtiğinde de aşk hayatımızda güzelliklerle karşılaşmamız olasıdır. Bu gezegenin etkisi altında bulunan burç Yay burcudur. Bu yüzden Yay burcu Zodyaktaki en şanslı burçtur. Jüpiter aynı zamanda yeni keşiflerin, yeni gezilerin ve eğitimin yöneticisidir. Kendimize kattığımız ve gelişmemizi, hayatta ilerlememizi sağlayan ve öğrendiğimiz her şey Jüpiterin yönetimi altındadır.

 

Bu gezegenin etkisi altındaki kişiler şansları bol ve gezmeyi seven kişilerdir. Sürekli yeni fırsatlarla karşılaşırlar ve kapanan bir kapının ardından yenisi onlar için açılır. Genellikle onların darda ya da parasız kaldığı pek görülmez. Tasasız kişilerdir. Şanslarına o kadar güvenirler ki bir problemle karşılaştıklarında mutlaka bir çıkış yolunun kendilerine sunulacağından emindirler bu yüzden fazla stres yapmazlar. Bolluk ve bereket içerisinde yaşarlar. Bu kişilerin gezmesinde fayda vardır gezmek onların ruhunun gıdasıdır. Gezmedikleri zaman hastalanabilirler.

bottom of page