top of page

ASTROLOJİDE MARS

neptün.png

ASTROLOJİDE MARS

Eski Romalılar tarafından savaş tanrısı olarak  görülen bu gezegen Zodyak etrafındaki bir turunu yaklaşık 2 senede tamamlar ve her burçta ortalama 6 hafta kalır. Girişimci, cüretkar ve enerjik bir gezegendir. İnsan kişiliğine bu özelliklerin dışında yarışma isteği, ihtiras ve ego olarak etkide bulunmaktadır. Risk almaya teşvik edici ve savaş çıkarıcıdır.

Mitolojide savaş tanrısıdır aynı zamanda cesaretin ve atılımın simgesidir. Erkeksi bir gezegendir. Bütün savaş aletlerinin, patlayıcı maddelerin, silah, bıçak ve kesici aletlerin yönetici gezegenidir. Bu yüzdendir ki bu gezegenin etkisi altında kalan burçlar savaşçı ve agresiftir. Marsın enerjisi yüksek olduğu zamanlarda dünyada savaş ya da çatışmalarda artış olabilir. Bu gezegenin rengi kırmızı metali demirdir.​

Zodyakta Venüs kadınsı Mars ise erkeksi bir gezegendir. Erkeksi olan her şey ondan gelen kozmik enerjinin içimizdeki yansımasıdır. Mars içimizdeki erkektir. Venüs pasif ve alıcı iken Mars aktif ve vericidir. Mars yataktan kalkmamıza ve güne başlamamıza sebep olan teşvik edici enerjidir. Bu gezegenin etkisi altında kalan erkeklerde kadınları çeken erkeksi bir enerji vardır. Bu enerji bazılarının sert bakışlarında bazılarının da hareketlerinde gizlidir.

 

Bu gezegenin etkisi altında olan kişiler agresif ve girişkendir. Bir işe başlamayı çok severler fakat bu her zaman başladıkları işi bitirecekleri anlamına gelmez. Kolay sinirlenirler ve kolay parlarlar, bu agresif yapıları yüzünden eleştiriyi bazen saldırı olarak algılayabilirler. Onlara eleştiri yaparken biraz ılımlı olmakta fayda vardır. Kişilik itibariyle saldırgan olabilirler. İntikam almadan duramazlar. Bu gezegenin yönetimi altında kalan kişilere bir kötülük yapmadan önce onlardan gelecek saldırı mutlaka hesaba katılmalıdır. Kendilerine yapılan kötülüğü mutlaka bir yere not alırlar ve zamanı gelince hamlelerini yaparlar.

bottom of page