ASTROLOJİDE MERKÜR

ASTROLOJİDE MERKÜR

Merkür Güneşe en yakın gezegendir. O kadar yakındır ki Güneş çevresindeki bir turunu sadece 88 günde atar. Bu yüzden Zodyaktaki en hızlı gezegendir. Mitolojide bu gezegen tanrıların habercisi olarak bilinirdi. Astrolojide Merkür iletişim ve komünikasyonun her şekli ve her aracının yöneticisidir. Yolculuk, iletişim araçları, mektup, yazı, iletişimle ilgili bütün icatlar, bilgisayarlar, emailler, telefonlar ve ulaşım araçlarının yöneticisidir.

 

İletişim ve komünikasyonun temsilcisi olan bu gezegenin aynı zamanda  ayrı olan her şeyi birleştirme gücü de vardır ve kozmik enerjisi dünyada çok hissedildiğinde dargın olanların barışması, ayrı olanın kavuşması ve uzlaşmayan kişilerin uzlaşması ihtimali yüksektir. Merküri senede üç kez yavaşlar ve bu yavaşlama süresinde kavuşmalar ve uzlaşmalar ertelenebilir hatta dünyada iletişim sorunları yaşanma ihtimalinin arttığına inanılmaktadır. Merkürinin güçlü enerjisi hissedildiği zamanda doğan kişiler diğer insanlarla daha kolay iletişim kurarlar.

 

Merkürinin Güneşe bakan tarafı yanarken diğer tarafı donar bu yüzden bu gezegenin etkisi altında kalan kişiler duygusal anlamda bir uçtan diğer zıt uca hızla gidebilir, ağlarken birden gülebilir, öfkeliyken birden sakinleşebilirler. Ne zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. Bu gezegenin etkisinde kalan kişiler sabırsız ve hızlı hareket eden kişilerdir. Uzun vadeli planlar yapmayı sevmezler, çabuk elde edilen başarıları daha çok severler. Genellikle hızlı konuşur ve hızlı düşünürler. Onların bu hızına ayak uydurmak inanılmaz derecede zordur. Aniden karar verir ve aniden karar değiştirebilirler. Bu hızlarından dolayı bazen unutkan olabilir ya da yaptıkları işlerde ufak tefek hatalar yapabilirler.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.