top of page

ASTROLOJİDE NEPTÜN

neptün.png

ASTROLOJİDE NEPTÜN

Neptün mitolojide denizlerin tanrısıdır. Aynı zamanda gizemli ve soyut olanların temsilcisidir. Güneş çevresindeki bir turunu 14 senede atar. Mitolojide ilham perisi ve içimizdeki yaratıcı gücün ve bilinç altı gücünün kaynağı olarak da bilinir. Şiirler, şarkılar, hikayeler, film senaryoları ve sanatsal olan insan zihni tarafından yaratılmış herşey Neptün enerjisi tarafından yaratıcısına gönderilmiştir.

 

Neptün aynı zamanda manevi dünyamızın efendisidir. Bilinç altımız ve düşünce gücümüze hükmeder. Dış dünyamızın aslında iç dünyamızın ve verdiğimiz kararların  yansıması ve etkileri olduğunu bize hatırlatır. Neptün hayallerin, rüyaların, fantazilerimizin ve ve bilinçaltının efendisidir. Maddi dünyaya değil manevi dünyaya ait olanların hayal gücümüzün yöneticisidir. Balık burcu bu gezegenin etkisi altındadır. 

 

Bu gezegenin etkisi altındaki kişilerin sonsuz hayal güçleri vardır. İç dünyaları dış dünyalarından çok daha büyüktür. Bin düşünür bir konuşurlar. Yoktan var edicidirler. Hayal güçleriyle kimsenin aklına gelmemiş güzel projeler ve eserler yaratabilirler. Çok güçlü bilinçaltına sahiptirler ve aşırı derecede duygusallardır. Bu gezegenin etkisi altında yaşayan kişilere deniz havası iyi gelir, deniz olmayan kapalı şehirlerde depresyona girme ya da hasta olma riskleri vardır.

bottom of page