ASTROLOJİDE NEPTÜN

ASTROLOJİDE NEPTÜN

Neptün mitolojide denizlerin tanrısıdır. Aynı zamanda gizemli ve soyut olanların temsilcisidir. Güneş çevresindeki bir turunu 14 senede atar. Mitolojide ilham perisi ve içimizdeki yaratıcı gücün ve bilinç altı gücünün kaynağı olarak da bilinir. Şiirler, şarkılar, hikayeler, film senaryoları ve sanatsal olan insan zihni tarafından yaratılmış herşey Neptün enerjisi tarafından yaratıcısına gönderilmiştir.

 

Neptün aynı zamanda manevi dünyamızın efendisidir. Bilinç altımız ve düşünce gücümüze hükmeder. Dış dünyamızın aslında iç dünyamızın ve verdiğimiz kararların  yansıması ve etkileri olduğunu bize hatırlatır. Neptün hayallerin, rüyaların, fantazilerimizin ve ve bilinçaltının efendisidir. Maddi dünyaya değil manevi dünyaya ait olanların hayal gücümüzün yöneticisidir. Balık burcu bu gezegenin etkisi altındadır. 

 

Bu gezegenin etkisi altındaki kişilerin sonsuz hayal güçleri vardır. İç dünyaları dış dünyalarından çok daha büyüktür. Bin düşünür bir konuşurlar. Yoktan var edicidirler. Hayal güçleriyle kimsenin aklına gelmemiş güzel projeler ve eserler yaratabilirler. Çok güçlü bilinçaltına sahiptirler ve aşırı derecede duygusallardır. Bu gezegenin etkisi altında yaşayan kişilere deniz havası iyi gelir, deniz olmayan kapalı şehirlerde depresyona girme ya da hasta olma riskleri vardır.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.