top of page

ASTROLOJİDE PLUTO

neptün.png

ASTROLOJİDE PLUTO

Güneşe en uzak gezegendir ve Güneş çevresindeki bir turunu 250 yılda tamamlar. Karanlık, derin ve gizemli gezegendir. Mitolojide yer altı tanrısıdır ve ölümden sonraki bilinmeyen hayatı ve gizemli olanı temsil eder. Aynı zamanda yeniden doğuş ve değişimin destekleyicisi ve yeninin hayatımıza girmesi için eskisini temizleyici ve yeniye yer açıcı güçtür. Pluto bir hayatın sona erip yeni bir hayatın başladığı bu başlangıç ve bitiş noktasındaki sınır çizgisinin gezegenidir.

 

Her ne kadar Güneşe en uzak ve en etkisiz gezegen olarak görülse de Pluto içimizdeki yenilenen enerji ve gücün yöneticisidir. Ölüm ve bitişin aynı zamanda bu ölümün ardından yeniden doğuşun da  destekçisidir. Pluto yer altı dünyasının hükümdarıdır.

Pluto aynı zamanda bilinaltımızdaki gizli güçlerin ve öteki dünyayla ilgili olanların yöneticisidir. Bu gezegenin etkisi altında kalanlar gizemli olanlara, büyüye,  ölümden sonrasına ve manevi alemle ilgili olan her şeye meraklıdır. Gizemli ve altıncı hisleri kuvvetli kişilerdir. Verdikleri kararları hislerine göre alırlar ve genellikle yanılmazlar. Pluto Güneş çevresinde en yavaş hareket eden gezegendir. Bu yüzden bu gezegenin etkisi altında kalan kişiler değişimlere ayak uydurmakta zorluk çekebilir ya da bazı konularda yavaş hareket edebilirler. Bu gezegenin yönettiği burç Akrep burcudur.

bottom of page