ASTROLOJİDE PLUTO

ASTROLOJİDE PLUTO

Güneşe en uzak gezegendir ve Güneş çevresindeki bir turunu 250 yılda tamamlar. Karanlık, derin ve gizemli gezegendir. Mitolojide yer altı tanrısıdır ve ölümden sonraki bilinmeyen hayatı ve gizemli olanı temsil eder. Aynı zamanda yeniden doğuş ve değişimin destekleyicisi ve yeninin hayatımıza girmesi için eskisini temizleyici ve yeniye yer açıcı güçtür. Pluto bir hayatın sona erip yeni bir hayatın başladığı bu başlangıç ve bitiş noktasındaki sınır çizgisinin gezegenidir.

 

Her ne kadar Güneşe en uzak ve en etkisiz gezegen olarak görülse de Pluto içimizdeki yenilenen enerji ve gücün yöneticisidir. Ölüm ve bitişin aynı zamanda bu ölümün ardından yeniden doğuşun da  destekçisidir. Pluto yer altı dünyasının hükümdarıdır.

Pluto aynı zamanda bilinaltımızdaki gizli güçlerin ve öteki dünyayla ilgili olanların yöneticisidir. Bu gezegenin etkisi altında kalanlar gizemli olanlara, büyüye,  ölümden sonrasına ve manevi alemle ilgili olan her şeye meraklıdır. Gizemli ve altıncı hisleri kuvvetli kişilerdir. Verdikleri kararları hislerine göre alırlar ve genellikle yanılmazlar. Pluto Güneş çevresinde en yavaş hareket eden gezegendir. Bu yüzden bu gezegenin etkisi altında kalan kişiler değişimlere ayak uydurmakta zorluk çekebilir ya da bazı konularda yavaş hareket edebilirler. Bu gezegenin yönettiği burç Akrep burcudur.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.