top of page

ASTROLOJİDE URANÜS

neptün.png

ASTROLOJİDE URANÜS

Bir burçta yaklaşık olarak 7 sene geçiren Uranüs içimizdeki değişimci ve reformculuğun tetikleyicisidir. Uranüs’ün dokunduğu hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Eskiyi yıkıcı ve yeniyi kurucu etkisi kaçınılmazdır. Astrolojide ziyaret ettiği 12 evde eski olanları yıkıp yenilerini kurarak geçer. Bu gezegenin enerjisini çok hissettiğimizde hayatımızda radikal değişimler yapmak isteyebilir ve eskiyi tamamen yok edip yeni bir sil baştan yapma isteğiyle yanıp tutuşabiliriz.

Uranüs daha önce kurulmuş bütün sistem ve düzene yıkıcı darbeyi vurandır. Bu gezegen radikal, yıkıcı ve devrimcidir. Alışılagelmiş ve devam etmekte olanların destekleyicisi değil yeniliklerin savunucusudur. Onun getirdiği değişim acı verici olabilir ve hazırlıksız olduğumuz zamanda hayatımıza girebilir fakat eskinin yerine daha iyisinin getirilmesi için Uranüs ihtiyacımız olan enerjidir. Yeni icatlar, elektronik aletler ve bilimsel gelişmeler Uranüs’ün yönetimi altındadır.

 

Bu gezegenin etkisi altında kalan bireyler gerici değil yenilikçi ve farklı bir bakış açısına sahip bireylerdir. Hiç kimsenin aklına gelmemiş yeni fikirlere sahiptirler. Demode olmuş her şeye alerjileri vardır. Değişime çok kolay ayak uydururlar ve çok kolay öğrenirler. Geçmişe değil geleceğe odaklı düşünürler. Yenilik ve değişim onların yaşam enerjisidir. Hep aynı yöntemleri denemekten ya da aynı şeyleri yaparak yaşamaktan hoşlanmazlar.

bottom of page