ASTROLOJİDE URANÜS

ASTROLOJİDE URANÜS

Bir burçta yaklaşık olarak 7 sene geçiren Uranüs içimizdeki değişimci ve reformculuğun tetikleyicisidir. Uranüs’ün dokunduğu hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacaktır. Eskiyi yıkıcı ve yeniyi kurucu etkisi kaçınılmazdır. Astrolojide ziyaret ettiği 12 evde eski olanları yıkıp yenilerini kurarak geçer. Bu gezegenin enerjisini çok hissettiğimizde hayatımızda radikal değişimler yapmak isteyebilir ve eskiyi tamamen yok edip yeni bir sil baştan yapma isteğiyle yanıp tutuşabiliriz.

Uranüs daha önce kurulmuş bütün sistem ve düzene yıkıcı darbeyi vurandır. Bu gezegen radikal, yıkıcı ve devrimcidir. Alışılagelmiş ve devam etmekte olanların destekleyicisi değil yeniliklerin savunucusudur. Onun getirdiği değişim acı verici olabilir ve hazırlıksız olduğumuz zamanda hayatımıza girebilir fakat eskinin yerine daha iyisinin getirilmesi için Uranüs ihtiyacımız olan enerjidir. Yeni icatlar, elektronik aletler ve bilimsel gelişmeler Uranüs’ün yönetimi altındadır.

 

Bu gezegenin etkisi altında kalan bireyler gerici değil yenilikçi ve farklı bir bakış açısına sahip bireylerdir. Hiç kimsenin aklına gelmemiş yeni fikirlere sahiptirler. Demode olmuş her şeye alerjileri vardır. Değişime çok kolay ayak uydururlar ve çok kolay öğrenirler. Geçmişe değil geleceğe odaklı düşünürler. Yenilik ve değişim onların yaşam enerjisidir. Hep aynı yöntemleri denemekten ya da aynı şeyleri yaparak yaşamaktan hoşlanmazlar.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.