ASTROLOJİDE VENÜS

ASTROLOJİDE VENÜS

Güneş ve aydan sonra gökyüzündeki en parlak cisim olan Venüs mitolojide aşk tanrıçası Afrodittir. Dişiliğin ve güzelliğin simgesidir. Ayrıca İnsan egosundaki kadınsı yönümüzün hükümdarıdır. Güzellik, sanat ve aşka dair her şey onun yönetimi altındadır. Güzel sanatlar, güzel giyim, süslü yemekler, güzel mekanlar, romantizm Venüsten insanlara yansıyan enerjinin eseridir. Feminen bi gezegendir ve bu yüzden bu gezegenin etkisi altında kalan kadınlar daha feminen giyim tarzına sahiptir erkekler ise feminen giyim ve hareketleren diğer burçlara göre daha çok hoşlanırlar. Bazı erkekler için Venüs hayallerdeki kadındır.

Venüs içimizdeki kadınsı enerji, dişilik, çekicilik ve güzellikle ilgili duyguları kapsar. Bu yüzdendir ki Venüsün enerjisinin yüksek hissedildiği zamanlarda insanlar modaya, süslenmeye, zerafete ve güzel kokulara daha meraklıdır. Bu dişi gezegen aynı zamanda dünyayı gözümüze güzel gösteren ve yaşanası kılan her şeyin hükümdarıdır. Kaliteli ve estetik olan herşey Venüsten gelen enerji ile yaratılmıştır. Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Bu gezegen mitolojide savaş tanrısı Mars ile aşk yaşamıştır ve iki gezegen arasındaki esrarengiz çekimden dolayı Venüsün yönettiği Boğa ve Terazi Burçları Marsın yönetimindeki Akrep ve Koç burcuna esrarengiz bir çekim hissedebilirler.

 

Bu gezegenin etkisi altında kalan kadınlarda erkekleri çeken bir dişilik mutlaka göze çarpar. Bazılarında bu dişilik ses tonunda bazılarında yürüyüşte ya da bakışlarda gizli olabilir. Venüsün etkisi altında kalan kadınlar erkekleri metrelerce öteden bile cezbedecek kadar cazibelidir. Bu gezegenin etkisi bazen kişide güzel sanatlara yatkınlık olarak da ortaya çıkabilir. Venüsten etkilenen bazı kişilerin güzel sanatlara, resim, müzik ya da şiire meraklı olmaları bu gezegenden aldıkları enerjiden kaynaklanmaktadır. Venüsün etkisi altında kalan erkeklerde kadınlara aşırı zaaf da görülebilir.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.