top of page

ASTROLOJİDE VENÜS

neptün.png

ASTROLOJİDE VENÜS

Güneş ve aydan sonra gökyüzündeki en parlak cisim olan Venüs mitolojide aşk tanrıçası Afrodittir. Dişiliğin ve güzelliğin simgesidir. Ayrıca İnsan egosundaki kadınsı yönümüzün hükümdarıdır. Güzellik, sanat ve aşka dair her şey onun yönetimi altındadır. Güzel sanatlar, güzel giyim, süslü yemekler, güzel mekanlar, romantizm Venüsten insanlara yansıyan enerjinin eseridir. Feminen bi gezegendir ve bu yüzden bu gezegenin etkisi altında kalan kadınlar daha feminen giyim tarzına sahiptir erkekler ise feminen giyim ve hareketleren diğer burçlara göre daha çok hoşlanırlar. Bazı erkekler için Venüs hayallerdeki kadındır.

Venüs içimizdeki kadınsı enerji, dişilik, çekicilik ve güzellikle ilgili duyguları kapsar. Bu yüzdendir ki Venüsün enerjisinin yüksek hissedildiği zamanlarda insanlar modaya, süslenmeye, zerafete ve güzel kokulara daha meraklıdır. Bu dişi gezegen aynı zamanda dünyayı gözümüze güzel gösteren ve yaşanası kılan her şeyin hükümdarıdır. Kaliteli ve estetik olan herşey Venüsten gelen enerji ile yaratılmıştır. Boğa ve Terazi burçlarının yönetici gezegenidir. Bu gezegen mitolojide savaş tanrısı Mars ile aşk yaşamıştır ve iki gezegen arasındaki esrarengiz çekimden dolayı Venüsün yönettiği Boğa ve Terazi Burçları Marsın yönetimindeki Akrep ve Koç burcuna esrarengiz bir çekim hissedebilirler.

 

Bu gezegenin etkisi altında kalan kadınlarda erkekleri çeken bir dişilik mutlaka göze çarpar. Bazılarında bu dişilik ses tonunda bazılarında yürüyüşte ya da bakışlarda gizli olabilir. Venüsün etkisi altında kalan kadınlar erkekleri metrelerce öteden bile cezbedecek kadar cazibelidir. Bu gezegenin etkisi bazen kişide güzel sanatlara yatkınlık olarak da ortaya çıkabilir. Venüsten etkilenen bazı kişilerin güzel sanatlara, resim, müzik ya da şiire meraklı olmaları bu gezegenden aldıkları enerjiden kaynaklanmaktadır. Venüsün etkisi altında kalan erkeklerde kadınlara aşırı zaaf da görülebilir.

bottom of page