top of page

KOÇ BURCU KADINI: (21 Mart- 20 Nisan)

koç1.png

Koç burcu bileşenleri

 

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

Koç burcu kadını hakkında

Eğlenceli, özgür ruhlu ve bağımsız Koç kadını insan formunda parlak bir şekilde yanan mum gibidir. Ateş onun temel unsurudur ve dokunduğu her şeyi canlı yaşam kıvılcımı ile ateşler. Koç burcu kadını yaşamında neyi başlatıyorsa bu mükemmel bir başlangıçtır. Mars gezegeni tarafından yönetilen bu yaratıcı ve savaşçı ruhlu kadın bir süreci başlatmakta ve yaptığı her şeye hevesini aşılamada harikadır. Enerjisini hem giriştiği işlere hem de çevresindeki insanlara yayar.

Koç burcu ruhsal alemle fiziksel alem arasındaki giriş kapısı olan birinci evi yönetir. Bu yüzden “yok” olan bir şeyi “var” edecek yaratıcı enerji her zaman koçlarda vardır. Bir şey yalnızca zihinsel enerji boyutunda dolanırken bir Koç burcu kadınının sihirli dokunuşu onun fiziksel alemde tezahür etmesiyle sonuçlanabilir. Koç ne yaparsa çok iyi yapar ve onun başlattığı her şey mükemmel bir başlangıç olacaktır. Fakat, bu ateşlemeyi seven Koç burcu kadınlarının her başlattıkları işi başarıyla bitirecekleri anlamına gelmez.

 

Koç burcu kadını hakkında

Koç burcu kozmik taze yeşillenen filizin harikulade parlak gençliğinin işaretidir. Konu ne olursa olsun her zaman tamamen yeni ve benzersiz bir bakış açısı getirecektir. Daha önce kimsenin düşünmediği ya da denemek aklına bile gelmediği bir şeyi Koç burcu kadını mutlaka düşünmüştür. Bu yüzden elini attığı her şeye yenilik ve güzellik katar. Koç burcu kadınlarının dünyaya kendi bakış açıları vardır.

Bu vahşi doğaya sahip ve inatçı kadınlarla ilişkiler kesinlikle gönülsüzler için değildir. Dişil Koç enerjisi, ufacık bir romantizm kıvılcımını tutkulu ve cömert aşk oyununa dönüştürebilir. Yaşamınıza bir anda girebilen bir Koç kadını girdiği anda enerjisini ve sıcaklığını getirir. Fakat dikkat edin ateşin enerjisi çok fazla arttırılmaya gelmez. Özellikle siz de bir ateş burcu iseniz ateşle ateşin çarpılmış enerjisi bir evin içinde havai fişek şovuna dönüşebilir. Bir Koç burcu kadınının aniden parlama özelliğini onun ateşli doğasına bağışlayın ve meseleyi uzatan olmayın.

 

Koç burcu kadını nasıldır

Koç burcu kadınları heyecan verici bir şekilde kendilerini aniden yeni bir şeye atılırken bulabilirler. Onlarla ilişki yaşamak bir hız treni macerası gibidir. Onların ani yön değişimlerine ayak uydurmak her zaman kolay değil. Oldukça hızlı düşünen ve hızlı yaşayan bir burçtur. Özellikle Boğa ve Balık burcu gibi yavaş burçlar için Koç burcu kadınının bu özelliği rahatsız edici ya da istikrarı sarsıcı olabilir.

Bir işe girişmede ve harika bir başlangıç yapmada çok başarılı olan Koç burcu kadını işleri bitirmede veya yarım kalmış işleri tamamlamada başarılı değildir, bu yüzden bir Koç burcu kadınının başlattığı bir işe girişip kendinizi ortada bir yerde asılı kalmış ve ilerlemiyor bulabilirsiniz. Koç burcu kadınları enerjiyi ateşlemeye ve bir işe başlamaya o kadar odaklanmışlardır ki bazen başlattıkları işi nasıl bitireceklerini hesap etmeden o işe girişirler. Özellikle de uzun vadeli planlar kesinlikle onlar için değildir ve bir şeyin çok uzun sürdüğünü ve tamamlanmadığını gördüklerinde yarım bırakabilirler.

 

Koç burcu kadınının özellikleri

Bir Koç burcu kadını için tartışmalar normdur ve yaşamın tuzu kara biberidir. Onun için çık ılımlı ve tartışmasız bir ilişki ya da arkadaşlıklar tuzsuz yemek gibidir. Yönetici gezegeni Mars bir savaş tanrısı olarak ona mükemmel savaşma yeteneklerini doğum anında hediye etmiştir. Bu yüzden siz siz olun asla bir Koç burcu kadınıyla çatışmaya girmeyin. Eninde sonunda kaybeden olursunuz. Koç burcu kadınlarının bu savaşçılığı iş hayatında da rekabetçilik olarak ortaya çıkar.

Tüm ateş burçları gibi Koç burcu kadınında da kıvılcımlar havada uçuşacak fakat bu kıvılcımları hangi amaca hizmet için kullanacağınız size kalmış. Kıvılcımları onu tutkulu, ateşli ve girişimci bir kadına da çevirebilir, sizinle iletişim tarzına göre küstah ve egoist birine de dönüşebilir. Genellikle kedi yönünde hareket etme odaklı olduğu için ortaklıklara ihtiyacı yoktur. Kendi kararlarını kendi alabilecek kadar yüksek özgüvene sahip Koç burcu kadınları bağımsızlıklarının önünde duran her şeyi bir tehlike olarak algılayabilirler. Koç burcu kadınını yönetmeye ya da yönlendirmeye çalışırsanız yalnızca vakit kaybedersiniz. Çünkü Koç burcu kadınları yönetilemez ve yönlendirilemezler.

Koç burcu ile ilgili tüm yazılar:

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği uyumu

Koç burcu kadını Kova burcu erkeği kombinasyonunda Kovanın vizyonu ile Koçun eylem arzusu birleşerek yaratıcı bir bütünlük oluşur. İlişkileri statik olmaktan çok uzaktır fakat rekabetçilik tuzağına düşebilirler. Bu iki ayrı Zodyak işareti özel bir bağlantıya sahip olma eğilimindedir ve iyi iletişim kurmayı başarırlarsa idealist ve coşkulu bir bakış açısına sahip olurlar.

Koç burcu kadını İkizler burcu erkeği uyumu

İkizler Merkür tarafından yönetilen ağzı iyi laf yapan entelektüel ve iletişimci burçtur. Koç ise kesinlikle konuşma sanatının ustası değildir. Tipik olarak bir Koç burcu kadını İkizler kadar çok konuşmasa da sohbeti açan taraf olabilir fakat bu ikilinin kombinasyonunda içsel diyalogların zenginliği söz konusudur. Burada pek çatışmazlar fakat çatışabilecekleri bir konu var: İkizler doğal bir öğretmendir ve öğretir tarzda konuşmayı sever. Koçun egosu bu itaatkar role izin verdiği sürece anlaşırlar. Eğer Koç İkizlerin kendisini eğitir gibi konuşmasını özgürlüğe müdahale olarak algılarsa Koçun ateşi onu tetikleyici değil patlayıcı enerjiye döner.

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu

Koç ve Boğa bir aşk ilişkisinde bir araya geldiklerinde bu ilişki Boğa ile temsil edilen sevgi ve Koç tarafından temsil edilen tutkunun doğal bir birleşimidir. Bu ilişki tamamen denge ile ilgili olacaktır. Boğa çok daha yavaş gitmeyi tercih ederken, Koç doğrudan atlayıp her şeyin içine dalmak ister. Bu bir sorun yaratabilir; Boğa, baştan çıkarılmayı ve romantizm yaratmayı sever fakat ilişki de dahil her şeyin yavaş ilerlemesi taraftarı. Aceleci koçun en nefret ettiği şey ise yavaş ilerleyen süreçlerdir.

Koç burcu kadını Başak burcu erkeği uyumu

Koç burcu kadını risk almayı, rüzgara dikkat etmeyi ve sürekli yön değiştirmeyi sever. Başak burcu erkeği ise tipik bir toprak elementi mensubu gibi davranır ve sabit kalmayı tercih eder. Biri hızlı diğeri yavaş bu iki burcun uyumlu bir ilişki sürdürebilmesi için bireysel farklılıkların bilincinde olmaları şart. Bu ilişkide ya Koç burcu kadını Başak uğruna hızını yavaşlatacak ya da ...

Koç burcu kadını Balık burcu erkeği uyumu

Koç burcu çok kısa dikkat süresine sahip olsa da, özünde romantiktir! Koç sıcak yanar ama uzun sürmez! Daha çok "gördüğünüz şey, aldığınız enejidir", Balık ise yakın çevredeki titreşimlerden ve duygusal bulutlardan çok etkilenen daha duygusal ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Koç ateşlenir ve kovalama modundayken gizemli Balık doğasına girdiğinde tamamen büyülenir.

Koç burcu kadını Aslan burcu erkeği uyumu

Koç burcu kadını Aslan burcu erkeği ateş-ateş kombinasyonunda havada çok fazla kıvılcım uçuşur. Her ikisi de en enerjik element olan ateşten yüksek hızı hediye almış burçlardır ve yaşamsal ve zihinsel hızlarında uyum sorunu olmaz. Hızlı düşünür, hızlı yaşar ve hızlı hareket ederler. Ani yön değişimlerine karşı her zaman hazırdırlar.

Koç burcu kadını Akrep burcu erkeği uyumu

Bu iki Marslı bir araya geldiklerinde hem aynı gezegenin ruhları olmalarından dolayı birbirlerini anlarlar hem de zıt elementlerin çatışmasından dolayı savaşırlar. Elementsel zıtlıkları ile yaşamayı ve bu zıtlığı kombine ederek yaşamayı öğrendikleri taktirde mükemmel uyumlu ilişkiye sahip olabilirler. Fakat, yine de unutmayın her ikisi de bir Marslı ve Mars savaş tanrısı bir gezegen olarak ikisini de mükemmel donanımlı savaşçılar yapmıştır.

Koç burcu kadını diğer burçlarla uyumu

Koç burcu zodyak çemberinde karşımıza çıkan ilk burçtur. Bu burcun elementi ateş gezegeni marstır. Koç burcu kadınına uyumlu ve uyumsuz burç araştırması yapabilmek için öncelikle diğer burçların bu element ve gezegenle olan uyumuna bakmamız gerekir.

Koç burcu kadını nasıl erkeklerden hoşlanır?

Koç burcu kadını hızlı düşünen ve hızlı yaşayan bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla onun bu hızına uyum sağlayabilecek bir partnerle güzel ve uzun vadeli bir ilişki yaşayabilir. Koç burcu kadınının bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ve tutkusu vardır. Değişimi sever ve sürprizlerden hoşlanır. Onunla güzel bir ilişki yaşamak isteyen partner olmak istiyorsanız onun bu yönlerini çok iyi bilmelisiniz.

Koç burcu kadını aşk hayatı

Koç burcu kadını aşk hayatında da yaşamının diğer alanlarında olduğu gibi ani değişimler yaşayabilir. Ani kararlar alır, aniden yaşamınızda bir partner olarak belirir fakat aniden hayatınızdan çıkabilir de. Koçun bu özelliği aslında onun zodyakta ilk burç olmasından ve çemberdeki 1 numaralı evi işgal etmesinden kaynaklanır.

Koç burcu kadını iş hayatı

Koç burcu kadını yüksek liderlik vasıflarına sahiptir ve bu özelliğini iş yaşamında da mutlaka sergileyecektir. Koç kadını iş hayatında yönetmeyi sever fakat emir almaktan nefret eder. Genellikle yaratıcılığını, liderliğini ve yönetici ruhunu kullandığı işlerde başarılıdır. Koç kadını grup çalışmasında alt kademe işçisi ya da emir almak zorunda olduğu işleri yaptığında mutlu olamaz.

Koç burcu kadını

Koç burcu zodyak çemberinde karşımıza çıkan ilk burçtur. Bu burcun elementi ateş gezegeni marstır. Koç kadınına uyumlu ve uyumsuz burç araştırması yapabilmek için öncelikle diğer burçların bu element ve gezegenle olan uyumuna bakmamız gerekir.

Koç burcu

Koç burcu 0° ile Zodyak çemberini açan ilk burçtur. Dolayısıyla astrolojide birinci evin sahibi ve en yüksek liderlik vasıflarına sahip burçtur. Koç burcunun tüm burçlar içinde lider burç olmasının ve en yaratıcı ve enerjik burç olması kesinlikle bir tesadüf değildir ve sebebi ise çemberde işgal ettiği bu 0° 30° arasındaki dilimin özelliğidir.

Rüya yorumları - en çok aranan rüyalar

ölmüş anne

koç1.png

yurtdışı

koç1.png

mezarlık

koç1.png

eski sevgili

koç1.png

yolculuk

koç1.png

otobüs

koç1.png

öldürmek

koç1.png

örümcek

koç1.png

tsunami

koç1.png

hamile

koç1.png

Yorumlar:

bottom of page