top of page

Balık burcu erkeği aşk hayatı

woman24.png

Zodyak çemberinde 29° ile karşımıza çıkan en son burç balık burcudur. Bu yüzden balık burcu tüm burçlardan özellik almış olmasıyla bilinir ve karşımıza en gizemli burç olarak çıkar. Balık burcu erkeğini tanımak ve anlamak onun zodyakta işgal ettiği bu noktadan dolayı çok güçtür. Balık burcu erkeği bazen başka bir burcun erkeği gibi davranabilir ya da kişilik özelliklerini ilk bakışta belli etmez.


Balık burcu erkeği burcunun yönetici gezegeninin Neptün olmasından dolayı tam anlamıyla bir aşk erkeğidir ve duygusal alemi geniştir.Kendi sularında yüzer fakat bazen duygusallığı aşırı derecede abartabilir. Romantizm balık burcu erkeğinden sorulmalıdır. Onun için romantizmin bittiği bir ilişki heyecanını kaybetmiştir. Bu burcun erkekleri bazen aşırı kırılgan ya da hassas olabilirler. Tüm bunların yanı sıra su elementinin etkisinden dolayı balık burcu bilinçaltı ile en fazla bağlantısı olan burçlardandır ve oldukça gizemlidir. Onu tam anlamıyla tanıyabilmek ya da anlayabilmek hiç mümkün olmayabilir.

Zodyakta en girişken burç koç burcu olmakla beraber en az girişken hatta utangaç sayılabilecek burç balıktır. Balık burcu erkeği için aşk hayatında da durum böyledir. Bazen balık burcu erkeği bir partnere olan ilgisini göstermez ve hiçbir hamle yapmadan partnerin kendisine gelmesini de bekleyebilir. Balık burcu erkeğinin iç dünyasında neler olup bittiğini anlamak oldukça zordur. Balık burcu ereği aşkını bile gizleyebilir. Zodyakta en sabırlı burç olmasıyla bilinen balık burcu erkeği aşk hayatında da sabırlıdır. Bir ilişkiye balıklama dalmaz ve doğru partnerle doğru ilişkiye başladığından emin olmak ister.


En sabırlı burç olan balık burcu erkeği hiçbir konuda aceleci davranmaz. İlişkide bir partnerle arası bozulmuşsa onun hemen ertesi gün aramasını beklemeyin. Aşkından ölen bir burç olsa da aramamak için çok uzun süre bekleyebilir. Aşırı derecede duygusal bir burç olduğundan balık burcu erkeği için önce aşk sonra iş gelir. Duygusal aleminde sorunları olan bir balık burcu erkeğinin iş hayatı da yolunda gitmez. Bazen duygusal hareket edebilir ya da duygularıyla karar verebilir.

Balık burcu erkeği aşk hayatında asla ne bir partnere ne de bir işe doğrudan doğruya yaklaşmaz. Hayatındaki herhangi bir amaca önce bir hamle yapar, daha sonra bir adım daha atar ve bir adım daha atar. Balık burcu erkeği amacına ulaşmak konusunda sabırlıdır ve ani hamlelerin adamı değildir. Yavaş yavaş fakat emin adımlar atmayı sever. İlişkiyi ciddiye götürmek istiyorsa öncelikle bulduğu partnerin doğru kişi olduğundan emin olmak isteyecektir.


Tüm burçların en sonuncusu olan balık burcu tüm burçların ana özelliklerinden çoğunu gösterebilir. Bazen “bu kesin aslan burcu erkeğidir” dediğiniz biri aslında balık burcu çıkabilir. Onun bu yönü aynı zamanda içsel dünyasının aşırı derecede geniş olmasıdır. Toprak elementinin burçları gibi dünyevi meselelere ya da paraya iç dünyasının meseleleri kadar değer vermez. Manevi arayış ve içsel gezintiler balık burcu erkeğinin odaklandığı şeylerdir. Sezgileri aşırı derecede gelişmiş olan balık burcu erkeği bazen leb demeden leblebiyi anlar.

Balık burcu erkeğinin bir diğer özelliği de aşırı derecede saf ve temiz yüzlü olmasıdır. Peki balık burcu erkeği gerçekten de göründüğü kadar saf  mıdır? Hayır, Balık burcu erkeği aslında çok zekidir ve tam anlamıyla insanların beynini okur. Balık burcunun zodyaktaki en son burç olması onun aynı zamanda beklemeyi en iyi bilen ve en sabırlı burç olmasına sebep olmuştur.

Balık burcu erkeği duygusal hayatında da diğer burçlardan farklıdır. Duygusala bağladığı zaman çok gözyaşı döker ve bir aşkı tüm burçlardan daha geç unutur. O koç burcu erkeği gibi yaşamınızda aniden beliren ve hayatınızdan aniden çıkacak erkek değildir. Hayatınıza yavaş yavaş girer ve hayatınızdan da yavaş yavaş çıkar. Genellikle ilişkileri uzun sürelidir. Şıpsevdi değildir ve bir partnere bağlandığı zaman onu bırakmakta zorluk çeker. Hata aşık olduğu kişiyi takıntı yapmak gibi bir sorunu da vardır. Bazen duyguları mantığının önüne geçebilir bu da onun bir zaafıdır. Balık burcu tam anlamıyla bir aşk insanıdır.

Balık burcu erkeği kendisi gibi su grubundan olan Akrep, Balık ve Yengeç burçlarıyla çok uyumlu bir ilişki yaşayabilse de Toprak grubundan Boğa, Başak ve Oğlakla harika ten uyumunu yakalayabilir. Ateş grubu burçları olan Koç, Aslan ve Yayla tamamen zıttır ve birbirilerinin enerjilerini söndürmekten başka bir işe yaramazlar. Hava grubundan İkizler, Terazi ve Kova ile farklı dünyaların insanlarıdırlar birbirlerini anlayamazlar.

YORUMLAR

bottom of page