ASLAN BURCU

  • Sayısı: 5

  • Elementi: ateş

  • Cinsiyeti: Eril

  • Organı: Kalp, omurga, sırt

  • Astrolojik değeri: Güneş

  • Dost burcu: İkizler

  • Düşman burcu: Boğa

  • Tarot kartı: Güç

  • Yaşam mottosu: kontrol ya bende olacak ya da bende!

  • En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Kova

Aslan burcu pozitif özellikleri:

 

Kendinden emin, karizmatik, gizli patron, şeytan tüylü, ağır top, şanslı, güvenli, dinamik, güçlü, aşırı derecede çekici, otoriter, koruyucu, güçlü, sıcak, sevecen, kendini sevdiren, esprili, hükmedici, canlı , etkileyici, asil, onurlu, gururlu, mert, cesur, lider, cömert, yaratıcı, sevecen, sıcakkanlı, eli açık, yaratıcı, heyecanlı, iyi bir örgütleyici, geniş düşünceli, hatırı sayılır kişi, ağır kişilikli, eş zamanlı her yere yetişebilen, yorulmadan çalışabilen, bağışıklık sistemi güçlü, sağlam, dayanıklı, dikkat çekici, en önde değil en tepede oturan zat, algılama yeteneği güçlü, grubun en dikkat çekici kişisi

 

Aslan burcu negatif özellikleri:

 

Dogmatik, egoist, kendini büyük gören, hoşgörüsüz, zorlayıcı, baskıcı, diktatör, sabit fikirli, kibirli , abartılı, kendine dönük, dikkat çekmek isteyen, aşırı kontrolcü, sabit, yüksek egolu, kaba, benmerkezci, övgü bekleyen, eleştiriye kapalı, parasız insan boş insandır diyen, pohpohlanma ihtiyacı duyan kişi, her şeye burnunu sokan, aşırı eleştirel, bir daha aramam derse aramayan, marka takıntılı, bazen aşağılayıcı olabilen, yukarıdan bakan, küçük gören, gizli yönlendirici, dikkat çekme delisi, kontrol altına almayı seven.

ASLAN BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu zodyakta güneşin etkisi altında kalan tek burçtur. İçinde bulunduğumuz güneş sisteminin merkezinde yer alan ve ağırlığı en fazla olan güneş çevresinde birçok gezegeni toplamış ve kendi ekseni etrafında döndürmektedir. Bu yüzdendir ki Aslan burcuna mensup kişiler benmerkezci, ağır kişilikli, sözleri geçen ve insanları kontrolleri altına almayı başaran kişiliklerdir. Diğer insanlar üzerinde inanılmaz derecede etkililerdir ve önemli kişilerdir.

 

Zodyakta lider burç olduğu artık klişeleşmiş bir bilgi olan koç burcu tüm burçların önde gideni olmasına rağmen zodyakta gizli patron aslandır. Koç burcu herkesin bildiği “en önde yürüyen figür” olup aslan o en önde yürüyen kişiyi kontrolü altında tutabilecek kadar etkili bir kişiliktir. Asla unutulmamalıdır ki aslanın gezegeni olan güneş astrolojideki tüm gezegenleri çekecek ve çevresinde dönmeye mecbur bırakacak kadar ağır ve güçlü bir yıldızdır. Aslan burcunun tüm burçlar içinde bu kadar patron ve kontrolü elinde bulunduran bir burç olmasının sebebi budur. Bazıları aslan burcuna mensup kişileri “zor kişiler” olarak nitelendirir. Bunun sebebi aslan burcunun asla kontrol altına alınamayacak kişiliğe sahip olmasıdır.

Bu burca menzup kişilerin özgüveni son derecede yüksektir ve konuşmaya başladıklarında çevrelerinde mutlaka saygıyla dinlenirler. Onlarda tarif edilemez bir ağırlık ve karizma vardır. Bir mekana girdiklerinde kendilerine baktırırlar ve her gittikleri yerde saygı görürler. Bir mekana patron ya da müdür olacak kişiliğe sahiptirler çünkü ağırlıklarıyla mutlaka sözlerini dinleyecek ve onların emrine girmeye hazır kişiler bulurlar. Otoriter doğmuşlardır ve hemen hemen herkesi yönetecek ve sözünü geçirecek bir kişiliğe sahiptir. Kişilikleri itibariyle koruyucu ve hükmedici de olsalar aslında çok da şefkatlidirler. Övülmeyi severler ve genellikle kendilerini öven kişiler hep hayatlarının bir parçasıdır. Fakat eleştiriye de tahammül edemezler hatta eleştiriyi saldırı algılayabilirler.

​​

Aslan burçlarının kötü bir yönü de aşırı benmerkezci olmalarıdır. Her ne kadar deneseler de asla başkasına ayak uyduramazlar ve her şey onların planladığı gibi olacaktır ya da hiç olmayacaktır. Aslan burcu emir altına alınamaz, hizaya gelmez ya da yapmak istediği şeyi başkasının istediği şekilde yapamaz ve başkasının planlarına göre hareket edemez. Aslan burcunu değiştirmeye çalışan kişi ömrünü bu uğurda geçirse dahi bunu asla başaramaz. Bu burçla iyi anlaşmak isteyenler onu bu yönüyle kabul edip ona ayak uydurmayı öğrenmek zorundadırlar çünkü zodyaktaki en zor burç ünvanlı Aslan burcunun zorluğunun nedeni aslında onun bu özelliğidir.

​​

Tüm bunların yanı sıra aslan burcu cömert, kendinden emin, dinamik ve güçlü kişiliklidir. Ailesine çok düşkündür ve ailesini korumak, onlara iyi bir yaşam sağlamak onun hayatının amacıdır. Bazen aşırı derecede kontrol etme isteği duyabilir hatta bu ailesindeki bireyleri çileden çıkarabilir. Her şey onun istediği gibi olsun ister, kontrolünün dışına çıkan hiçbir durum olmasın ister ve genellikle bunu da çevresindekilere yaşatmayı başarır. Fakat bazen aslan burcu bu kontrol hastalığı yüzünden başkalarının hayatına farkında olmadan fazla müdahale edebilir.

Yönetici organı kalp olan Aslan erkeği aslında tam bir aşk erkeği, aslan kadını da bir aşk kadınıdır. Sevdiğini sahiplenir ve himayesine almak ister. Tek geceli ilişkilerden çok bir partnerin hep hayatında olmasını ister. Yaşamın tüm alanlarında olduğu gibi ilişkide de aslan burcunu himaye altına almak imkansızdır. Bir partnerin dediklerini ve istediklerini aslan burcuna yaptırması çok zor olacaktır. Aslan bu istekleri sadece kafasına yatarsa kabul eder. Onu değiştiremezsiniz, tek çareniz olduğu gibi kabul etmektir.

​​

İş hayatında zorluklar yaşar ve kesinlikle alt kademedeki işlerde çalışamaz. Rütbesiz olduğu mesleklerde başkalarının emri altında zor çalışır. Patronu da olsa emir almak mutlaka zoruna gidecektir. Aynı anda birçok şeyle birden meşgul olabilir ve çoklu görev gerektiren işlerde kusursuz çalışır. Özgüveni oldukça yüksektir ve bu yüzden eğitimsiz bile olsa onun için iş hayatında yüksek yerlere tırmanmak çok zor değildir. Aslan burçları insanları emirleri ve kontrolleri altına almakta çok iyidirler.

Aslan burçlarının yaratıcılıkları sonsuzdur. Güneşten gelen enerjiden dolayı hiç kimsenin aklına gelmemiş fikirler ve düşünceler Aslan Burcunun aklına gelir. Enerjileri aşırı derecede yüksektir ve motive edici konuşmalar yapmayı severler. Enerjisini yitirmiş ya da umudunu kaybetmiş biri aslan burcu ile kısa bir sohbetten sonra tekrar kendini toparlamış ve umutlu bir şekilde işinin başına dönecektir. Aslan burcu enerjisini iş hayatında çevresindekilere de yansıtmayı çok iyi başarır.

​​

Aslan Burcu güneşin çekim kuvvetinin yüksekliğinden dolayı zodyaktaki en çekici burçtur. Her zaman her yerde kendine hayran ve onunla ilişki yaşamaya hazır partner bulur. Aslan burcu erkeği yakışıklı olmasa bile onda kadınları  kendine çekecek bir şey mutlaka vardır. Aslan burcu kadınları da güzel olmasalar bile erkekleri parmaklarında oynatırlar. Aslan burcunda güneşin çekim gücü vardır ve bu yüzdendir ki arzuladığı bir partnere karşı bir adım atmasına bile gerek yoktur. O partneri bakışlarıyla kendine çekebilir. Peşinizde koşturacak bir erkek arıyorsanız Aslan Burcunu unutun, asla peşinizde koşmaz, sadece koşturur. Ona sakın ‘seni bir daha aramayacağım’ cümlesini dedirtmeyin çünkü aramayacağım diyen Aslan aşkından ölse de bir daha aramaz.

Aşk hayatında aslan burcu kontrolcü tavırlarıyla partnerine zorluklar yaşatabilir. Her şey mutlaka onun planladığı gibi olmalıdır. Partnerini dinler fakat yine son kararı kendisi verir. Evlendiklerinde çok iyi bir eş olurlar. Çocuklarının ve evin her sorunu kısacası her şeyle ilgilenirler. Ailelerini hiçbir şeyden mahrum bırakmazlar. Kısacası parası olmasa da eve gelmesi gereken her ne ise mutlaka onu alır getirirler. Aslan burcu erkeği evlilikte üzerine düşen sorumlulukları sorunsuzca yerine getirir.

Astrozia.com bir eğlence sitesidir. Sitedeki yazılar astroloji, burçlar, tarot sembolizmi, numeroloji, psikanaliz, rüya tabiri araştırmaları ve yazarın hislerini birleştirerek bütünsel yorumculuk anlayışına göre yazılmıştır.

 

Site kurucusu ve yazarı: Özlem Uçar

 

Bu sitenin yapımında esinlenen yardımcı kaynaklar:

 

Tarot Diva, by Sasha Graham

The Astrology Bible, by Judy Hall

The Ultimate Astrologer - By Nicholas Campion

The everything TAROT BOOK, by Skye Alexander

ENCYCLOPEDIA OF NUMEROLOGY - By Dr. M. KATAKKAR

Sigmund Freud - The Interpretation of Dreams, translated by Joyce Crick

The Dreamcatcher an A-Z guide to your dreams and what they mean By Philip Clucas

The Complete Idiot's Guide - Interpreting Your Dreams by MARCI PLISKIN and SHARI L. JUST Ph.D

The Dream Dictionary from A to Z (The ultimate a-z to interpret the secrets of your dreams) - Theresa Cheung

 

Bu sitede yazılanların tüm hakları Astrozia.com tarafından saklıdır. İzinsiz kullanılması, kopyalanması ya da yayınlanması kesinlikle yasaktır.