top of page

BOĞA BURCU : 21 Nisan - 21 Mayıs

woman1.png

Boğa burcu bileşenleri

 

Sayısı: 2

Elementi: toprak

Cinsiyeti: dişil

Organı: Boyun, boğaz

Astrolojik değeri: Venüs

Dost burcu: Akrep, yengeç

Düşman burcu: Aslan

Tarot kartı: İmparatoriçe

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Akrep

Boğa burcu hakkında

Zodyak ikincisi ve inatçı boynuzlarıyla ünlü Boğa burcu insanlarının en belirgin özelliği sabit fikirli olmaları ve gitmek istedikleri istikamet doğrultusunda oldukça ısrarlı olmalarıdır. Boğaya “inatçı” lakabını veren onun boynuzlarıdır. Eğer bir Boğa boynuzlarını bir yöne doğrulttuysa onu başka bir yöne çekmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Bu yüzden bir Boğa burcu insanıyla iyi geçinmek ve uzun süreli dostluk kurmak isteyen kişi öncelikle onun bu yönünü bilmeli ve kabul etmelidir.

Boğa burcu pozitif özellikleri:

Pratik, güvenilir, istikrarlı, sabırlı, tutarlı, iş yaşamında uyumlu, dayanma gücü yüksek, kararlı, iradeli, dikkatli, romantik, azimli, sanatçı ruhlu, sadık, doğaya düşkün, rahatına düşkün, lüks ve konfor sever, doğaya düşkün, koleksiyoncu, evinin güzelliğine düşkün, ailesine düşkün, güzelliğe zaaf, risk almayı sevmez, güzel sanatlara düşkün, uzun vadeli planların insanı.

Boğa Burcu negatif özellikleri:

İnatçı, sabit fikirli, Esneklikten yoksun, tartışmacı, ağır ve yağlı yemekleri sevme, boğazına düşkün, sabit fikirli, yenilik ve değişime karşı, temkinli, rahatına düşkün, boğazına düşkün, pasif, hoşgörüsüz, güzelliklere ve maddeye önem veren, tembel, yavaş, alışverişkolik, ayağını yorganına göre uzatamayan, markacı, dünyevi zevklere düşkün, aşırı sahiplenen, değişime kapalı, mükemmeliyetçi.

Boğa burcu hakkında

Boğa burcunun bir özelliği daha oldukça ağır hareket eden, ağır ilerleyen ve ağır değişen bir burç olmasıdır. Diğer burçlara  göre daha yavaş bir burç olan Boğanın bu yavaş hareketleri aslında onun istikrarı sevmesinden kaynaklanır. Özellikle bulunduğu yerde rahatı yerindeyse onu oradan başka bir yere götürmek hiç de kolay olmaz. Boğalar istikrarsız yaşam tarzını ve ani değişiklikleri sevmeyen insanlardır. Çabuk yön değiştirmeler ve bir işi çabucak halletme kesinlikle bir boğanın yapmayı sevmediği bir şey. Bunun yerine ağır fakat daha emin adımlarla ilerlemeyi sever. İş hayatından aşk hayatına boğanın yaşama bakışı budur.

 

Boğa burcunun bu yavaş hareketleri her ne kadar bir çok burç tarafından uyuşukluk ya da hantallık olarak algılansa da bu onun yaşam tarzıdır. Bir boğa yaşamında hiçbir şeyi aceleye getirmeyi sevmez. Ne bir işe ne de bir ilişkiye balıklama dalmaz. Özellikle Koç burcu ve İkizler burcu gibi hızlı hareket eden burçlar onun bu yönüyle uyum sağlamayı biraz zor bir görev olarak görebilirler. Bir Boğa önce düşünür, sonra durum değerlendirmesi yapar, araştırır ve her şeyden emin olduktan sonra karar verir. Değişimden önce emin olması gereken tek bir şey var: yeni elde edeceğinin bir öncekinden daha iyi olacağı!

Toprak elementi ve Boğa burcu

elements compatibility.png

Boğa bir toprak burcu olarak Dünya gezegeninde pahalı olan her şeye tutkuludur. Fiziksel ve maddi değeri yüksek olan şeylere çekilebilir. Lüks, konfor ve sanatın buluştuğu her şey boğanın koleksiyonuna katmak istediği şeydir. Yaşamını lüks ve rahatlıkla çevrelemek ister. Güzel yemekler, pahalı bir şarap, klasik sanatlar, lüks yaşam tarzı, pahalı takılar, kaliteli ortamlar her zaman Boğa burcunu çeken unsurlardır. 

Fakat, paraya asla tapmazlar. Bunun yerine parayı mutluluk amacı değil mutluluğa ulaşmak için araç görürler.

İş hayatında Boğa burcu

 

Ağır hareketleri ve rahatına düşkünlüğüyle ünlü Boğa burcu elbette her işe balıklama atlamayı sevmez. Hız ve rekabet gerektiren işlerde geri kalmaya meyilli bir burç olsa da uzun vadeli başarı gerektiren mesleklerde bulunmaz Hint kumaşı gibidir. O asla bir Koç burcu gibi yoğun aktivite gerektiren iş arayışında değildir. Masa başında oturarak saatler geçireceği bir işte başarılı olabilir. İş hayatında hızlı gelişmelere uyum sağlamakta zorlanabilir. Bunun yerine daha istikrarlı ve yavaş ilerleyen süreçler ona uygundur. Çok sık iş değiştirmekten ve sürekli farklı dallarda yeni şeyler öğrenmektense tek bir alana odaklanmayı ve o alanda daha uzmanlaşmış olmayı tercih eder.

 

Bir Boğanın iş yaşamına bakış açısı birçok kişi tarafından anlaşılamayabilir. Boğa iş hayatında oldukça sabırlı olabilir ve gerekirse işkolik olabilir. Gökkuşağının sonundaki büyük ödülü alacağından çok eminse bir süreliğine bir yük hayvanı olmaktan şikayetçi olmaz. Fakat, yine de rahatına düşkün boğa elbette en rahat olacağı işleri tercih edecektir. Bunun dışında rahat ve konforun birkaç yıl sonra geleceğine inancı tam ise bir süreliğine rahatlıktan ödün verebilir.

Aile yaşamında Boğa burcu

Boğa burcu insanları doğaları gereği evcillerdir. Televizyon karşısında yumuşacık kanepede oturarak mutlu olabilirler. Evlerinin rahat ve huzurlu mekan olmasına ve çocuklarının da bu rahatı yaşamasına önem verirler. Fakat, kesinlikle gezilere karşı değiller. Boğalar gezmeyi de severler. Yine de onun en rahat ettiği yer evi ve televizyonun karşısına kurulduğu yumuşak kanepesi. Evinin konforunun yanı sıra güzel dekorasyonlarla süslenmiş olması da bir boğa burcu için oldukça önemlidir. Boğanın evinde sanat ve konfor buluşur.

Venüs gezegeninin Boğa burcuna etkisi

venüs.png

Venüs gezegeni Boğayı yaşamının her alanında estetik ve sanat katmasıyla etkiler. Boğanın evinden giyimine, aşk yaşamından iş yaşamına dokunduğu her şeyde bir Venüslü olduğunu belli eder. Onun evi tıpkı bir sanatçının evi gibidir. Venüs gezegeninin enerjisi evini güzel dekorasyonlarla süslemesine yardımcı olur. İş yaşamında dokunduğu her şeye sanat ve güzellik katacaktır. Boğa  için dokunduğunu güzelleştirmek adeta bir yaşam mottosu gibidir.

Aşk ve seks hayatında Boğa burcu

Aşk yaşamında Boğa burcu diğer burçların aksine biraz yavaş davranabilir. Örneğin, partnere ilk adımı atan genellikle boğa olmayacaktır. Bu onun aşk hayatına bakış açısıdır ve kesinlikle yanlış anlaşılmamalıdır. Bazıları Boğa burcunun ilişkiye dalma konusundaki yavaşlığını ilgisizlik olarak algılasa da bu kesinlikle doğru değil. Bir boğa burcu insanı bir ilişkiye dalmadan önce doğru insanı bulmuş olduğundan emin olmak ister, durum değerlendirmesi yapar ve tüm testler başarılı olduğunda ilişkiye girmeye hazırdır.

 

Her ne kadar bir aşk burcu olsa da Boğa burcu aşk oyunlarında iyi değildir fakat romantiktir. Yaşamının her alanında doğallık arayan bir Boğa aşkta da böyledir. Rol yapmayı sevmez bunun yerine olduğu gibi  görünür. Yapmacık olmaktan her zaman uzaktır. Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu bir ilişki içindeyken şaşırtıcı bir romantizm sergileyebilir. Aşk yaşamında boş sözler etmeyi ve tutamayacağı sözleri vermeyi sevmez. Bir Boğa burcu için ağızdan çıkan her söz bir yemindir. Bu yüzden ondan evlilikle ilgili bir şey hemen duymazsınız. Eğer duyduysanız sizinle gerçekten ciddi olduğunu da anlamalısınız.

 

Aşk hayatında Boğa burcu diğer burçlara göre daha romantiktir. Bu elbette anlaşılabilecek bir durum, çünkü her şeyden önce o bir Venüslü. Şık giyinen bir partner, hoş ve güzel manzaralı bir mekanda geçirilen vakit ve göze hoş görünen tüm dekorasyonlarla süslenmiş mekanlardaki romantizm bir Boğanın en sevdiği şeydir. Tüm bunlara bir de konfor ekleniyorsa Boğa kesinlikle bu partnerden zevk alacaktır. Güzel görünen, yumuşak koltuklar, güzel bir akşam yemeği ardından romantizm Boğayı bir adım çekmek için yeterli.

 

Boğa  burcu için partnerinin dış görünüşü her şey olmasa da maça 1-0 öne başlamak için iyi bir taktik. Bu bir Boğa için güçtür, özellikle dışarıda olduğunda toplumda yanında dış görünüşüyle övüneceği bir partnerle dolanmanın prestij arttırıcı olduğunu düşünür. Bunun dışında partnerin  karşı cinsi çeken heteroseksüel giyim tarzı Boğayı cinsel olarak uyarıcı etki yapabilir. Örneğin, bir Boğa burcu erkeği için kadında jartiyer, ince topuklu ayakkabılar, hoş ve hafif bir parfüm ve dişiliği ön plana çıkaracak tüm giyim ve aksesuarlar güzel bir seks öncesi ona afrodizyak etkisi verir.

Boğa burcu ile ilgili tüm yazılar:

Koç burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu

Koç ve Boğa bir aşk ilişkisinde bir araya geldiklerinde bu ilişki Boğa ile temsil edilen sevgi ve Koç tarafından temsil edilen tutkunun doğal bir birleşimidir. Bu ilişki tamamen denge ile ilgili olacaktır. Boğa çok daha yavaş gitmeyi tercih ederken, Koç doğrudan atlayıp her şeyin içine dalmak ister. Bu bir sorun yaratabilir; Boğa, baştan çıkarılmayı ve romantizm yaratmayı sever fakat ilişki de dahil her şeyin yavaş ilerlemesi taraftarı. Aceleci koçun en nefret ettiği şey ise yavaş ilerleyen süreçlerdir.

Boğa burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki bir Boğa burcu erkeğiyle çıkıyorsanız çok şanslısınız. O, herkesin hayallerinin erkeği, kulağına romantizm dolu satırlar fısıldayan tam bir aşk erkeğidir. Romantizm dolu ve seksi. Mum ışıkları altında romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz, aşk ve romantizmi iliklerinizde hissettirecek erkek. Bir Venüslü olarak elbette tüm bu romantizmin sizin dünyanızda da etki yaratmasını isteyecektir.

Boğa burcu erkeği nasıl bir sevgili olur?

Tipik boynuzlu hayvan temsili bir burç olarak Boğa erkekleri boynuzlarının işaret ettiği yönde ilerlemeye oldukça meyilli insanlardır. Onlarla sevgili olursanız şanslısınız fakat istikametlerine aykırı yönlendirici çabalara girmekten kaçınırsanız ilişkiniz uzun sürecektir. Aksi taktirde ilişkinin Boğa burcu erkeğinin inadıyla karşılaşma ihtimali vardır.

Boğa burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

Boğa ve Yengeç en tatlı ilişkilerinden birini paylaşır. Her ne kadar çok fazla bireysel farklılığa sahip ve dünyaya bakış açıları bile farklı burçlar olsalar da zıtların uyumu gereği muhteşem ruhsal kombinasyon oluşturabilirler. Birinin eksiği diğerinin artısıdır ve beraber yaşamın zorluklarına göğüs gererek uzun vadeli ve mutlu ilişki yaşayabilirler.

Boğa burcu erkeği Yay burcu kadını uyumu

Boğa ve Yay farklı bakış açılarına sahip ve ihtiyaçları olan oldukça farklı canlılardır. Boğa ayakları yere oldukça sağlam basan ve istikrar arayışı içinde bir ruha sahipken bir Yay tam anlamıyla gezgindir. Biri sabit diğeri gezgin iki burcun kombinasyonunda ilişkinin yolunda gitmesi için mutlaka bireysel farklılıkların bilincinde olmak gerekir.

Boğa burcu erkeği Oğlak burcu kadını uyumu

Boğa burcu erkeği ve Oğlak burcu kadını oldukça düzgün ve sorunsuz ilişki yaşayabilirler. Her ikisi de toprak, aynı değerlere sahipler, aynı dünyanın insanları ve aynı dili konuşan iki burçtur. Hedeflerine farklı yaklaşımlar sergileseler de ortak fikirleri ve yaklaşımları benzer.

Boğa burcu erkeği İkizler burcu kadını uyumu

Boğa ve İkizler temel içgüdülerinde ayrı dünyaların insanlarıdır ve genellikle dünyaya bakış açıları aynı değildir. Boğa ayakları yere sağlam basan, sabit ve kararlıdır, İkizler ise eğlenceyi sever ve bir şeyden diğerine kayar. Boğa burcu erkeği sakin ...

Boğa burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

İki Boğanın ilişkisi yeri geldiği zaman hoş zamanların yeri geldiği zaman zor zamanların yaşandığı bir ilişkidir. Her ikisinin de zevk aldıkları ve nefret ettikleri şeyler benzerlik gösterir.

Boğa burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

Boğa burcu erkeği ve Balık burcu kadını sessiz, yaratıcı ve tamamlayıcı bir kombinasyon oluşturur. Boğa hangi bağı paylaşırsa paylaşsın Balık burcunun derin ve şefkatli doğasında yer bulur. Balık ise her daim Boğa burcunun güvenilirliğine inanır.

Boğa burcu erkeği Kova burcu kadını uyumu

Hem Boğa burcu erkeği hem de Kova burcu kadını zaman zaman çatışan ateşli fikirleri olan bağımsız ve güçlü bireyler olarak karşımıza çıkar. Her ikisinin de ortak yönleri olmasına rağmen zaman zaman birbirlerine ters düşecekleri o kadar çok şey var ki.

Boğa burcu kadını

Sevgi imparatoriçesi Venüsün yönettiği Boğa Burcu kadını tam anlamıyla bir aşk tanrıçasının bedensel olarak vücut bulmuş halidir. Sanatı, güzelliği ve güzel olan her şeyi seven, şehvetli ve bazen biraz da hedonist olan Boğa kadını, doğal olarak hayattaki zevk verici tüm ritüelleri karşılar. Unutmayın, o aynı zamanda Afrodit!

Boğa burcu erkeğinin genel özellikleri

Sabit bir toprak burcu olarak Boğa burcu daima içe dönük, sabit ve gerçekçidir. Aslında bu türle yaşam basit ve rahattır. Çok fazla ayrıntılar dalmaz pratiktir. Elementi toprak gibi değişmeden bir noktada sabit durmayı sever. Eğer bir hava burcundan bahsediyor olsaydık belki de değişkenlikten bahsedecektir.

Boğa burcu erkeği

Bir Venüslü olarak Boğa burcu erkeği tam anlamıyla aşk erkeğidir. O, ne bir Akrep burcu gibi savaşçı ya da kavgacı ne de Aslan burcu erkeği gibi kontrol seven bir yapıya sahiptir. Onun bir Venüslü olduğunu ve önceliğinin aşk ve sanat olduğunu asla unutmayın. Boğa erkeği, sizinle ölümüne çatışmaktansa romantik bir ortamda aşk yapmayı tercih eder.

Boğa burcu erkeği Başak burcu kadını uyumu

Boğa burcu erkeği ve Başak burcu kadını hem kendi tarzları hem de ihtiyaçları bakımından çok benzerler ve bu nedenle birbirleriyle rahat bir bağlantı kurarlar. Her ikisi de güvenliğe ve istikrara değer verir ve bu niteliklere sahip oldukları için birbirlerine hayran kalırlar. Ancak Başak burcu kadınının iğneleyici doğası ve Boğa burcu erkeğinin inatçı tutumu aralarında bazı sorunlar yaratabilir.

Boğa burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

Zodyakta birbirine iki zıt işaret olan Boğa ve Akrep, güçlü ve zayıf yönleri birbirini dengeleyici mükemmel bir bütünlük oluşturabilirler. Esasında Boğa erkeğinin Zodyakta en güzel bütünlük oluşturabileceği burç Akreptir. Boğa ve Akrebin pek çok ortak noktası var, ancak kişilikleri çok baskın olduğu için genellikle tutkulu aşk ve tutkulu anlaşmazlık arasında gidip gelirler!

Koç burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

Koç ve Boğa Zodyakta komşu burçlardır fakat hayatı farklı hızlarda yaşarlar. Koç, ani değişimlerin çocuğuyken bir Boğa kadınının en nefret ettiği şey ani değişimlerdir. Eğer bir Boğa kadını bir şeyle mutluysa ona sımsıkı bağlı kalır ve değiştirmek istemez. Koç erkeği bunun tam tersine elde ettiği her şeyi bir oyuncak gibi görür ve bir süre oynadıktan sonra sıkılıp atar ve başka bir oyuncağın peşinden koşar.

Aslan burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

Aslan burcu erkeği ve boğa burcu kadını birçok ortak yöne sahiptir. Örneğin, her ikisi de hayatlarının geri kalanında yanlarında sadık birinin olmasını ister. Her ikisi de güzel, neşeli, bol kahkahalı ve konforlu bir yaşam sürmek ister. Aslan bir kraldır ve kraliyet ailesi mensubu ruhuna sahiptir.

Aslan burcu kadını Boğa burcu erkeği uyumu

Boğa ve Aslan burçları birbirleriyle uyumludur. Her ikisi de güvenliğe ve sadakate değer verir. Ve bu neredeyse yaşamlarının her alanı için geçerli. Fakat, biri enerjik ateş diğeri daha katı element toprak kombinasyonunda bu ikili biraz hız sorunu yaşayabilir. Aslan ateştir, hızlı düşünür hızlı hareket eder. Boğa ise topraktır yavaş değişir.

Rüya yorumları - en çok aranan rüyalar

ölmüş anne

koç1.png

yurtdışı

koç1.png

mezarlık

koç1.png

eski sevgili

koç1.png

yolculuk

koç1.png

otobüs

koç1.png

öldürmek

koç1.png

örümcek

koç1.png

tsunami

koç1.png

hamile

koç1.png

Yorumlar:

bottom of page