top of page

Yengeç Burcu : 23 Haziran - 22 Temmuz

w2.png

Yengeç burcu bileşenleri

 

Sayısı: 4

Elementi: su

Cinsiyeti: Dişil

Organı: Göğüs ve mide

Astrolojik değeri: Ay

Dost burcu: Boğa

Düşman burcu: Koç

Tarot kartı: ay

En uyumlu ilişki yaşayabileceği burç: Oğlak

Yengeç burcu hakkında

Yengeç burcu insanları hüzünlü, utangaç ve gizemli Ay tarafından yönetilirler. Aynı zamanda diğer kabuklu hayvan Akrep gibi yengeç de uzaktan bakıldığında sert durabilse de onun içinde aslında yumuşacık bir insan bulunmaktadır. Fakat, onun bu yumuşak dünyasına girebilmek için önce kabuklarını aşmanız gerekir. Yengeç burcu insanları ilk buluşmada arkadaş olacağınız kişiler olmasa da birkaç buluşmadan sonra sizi sever ve güvenirlerse kalplerini açarlar.

Yengeç burcu pozitif özellikleri:

 

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, besleyen, ilgili geçmişe bağlı, iyi kalpli, duyarlı, sevimli, hayal gücü ve analık ve babalık içgüdüsü güçlü, koruyucu, önlemci, amacından şaşmaz, becerikli, zeki, iyi bir yuva kurucu, sempatik, duyarlı, sanatkar, içine kapalı, dışarıdan sert görünen duygusal, gizemli, gizli, sezgileri güçlü, duygusal alemi geniş

 

Yengeç burcu negatif özellikleri:

 

Çekingen, güvensiz, bağımlı , içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu endişeli, aşırı duygusal, fazla heyecanlı, alıngan, çabuk sinirlenen, değişken, somurtkan, kendi kendine acıyan, bağışlamaz, dağınık, övgüye doymayan, zayıf bir karakteri gizleyen katı dış görünüşlü, ayrılıkçı , grupçu, huzursuz, üşengeç, hassas, sulugöz, aşırı duygusal, çekingen, karamsar, tutucu, gerektiğinde kıskaçlarını çıkarabilen, aşırı savunmacı

Yengeç burcu hakkında

Kabuklu bir hayvanın özelliklerini ruhunda gösteren Yengeç burcu insanları ara sıra ortadan kaybolup kabuklarına çekilmeyi severler. Bu kesinlikle yanlış anlaşılacak bir şey değil, sadece onun yapısı. Onun her zaman kendini içinde savunmalı hissedeceği bir ruhsal kabuğu vardır. Bazen evinde yalnız kalacağı bir köşe, bazen bir kafede kimsenin oturmadığı bir masa ya da çok fazla insanın gitmediği bir mekanı kendilerine kabuk olarak seçebilirler. Bir Yengeç burcuyla dost olmak isteyen kişi onun bu “kabuğuna çekilme” ihtiyacını anlayışla karşılamalı ve baskı yapmamalıdır.

Yengeç burcu insanları ayın evrelerinden ve gel gitlerinden oldukça etkilenirler ve bazen ruh halleri değişebilir. Bu onların dengesiz oldukları anlamına gelmez. Duyguları bazen kabarır bazen sakin olurlar. Onun bu dönüşümleri İkizler burcu gibi bölünmüş bir kişiliğin göstergesi değil yalnızca Ay’ın etkisidir. Yine yönetici astrolojik değerleri Ay’ın etkisinden dolayı oldukça hassas ve kırılgan bir ruha sahip olabilirler. Bazen bir şaka bile onların kabuklarına çekilmelerine yol açacaktır.

 

Yengeç burcu insanının bu masum ve hüzünlü görüntüsünün ardında bir de kıskaçlarını etrafa sallayan bir yapısı vardır ki bu kıskaçlar yalnızca savunma içindir. Onun hassas bir ruh olduğunu unutmayın ve duygularını asla incitmemeye çalışın. Hele de yengecin kırmızı çizgisi olan sırtında taşıdığı kabuğu onun evidir ve evine yönelen tüm tehditlere karşı hiç ummadığınız bir anda kıskaçlarını çıkararak zarar verebilir. Bir yengecin hanesine gelecek zarar ya da hakaretlerle ilgili çok hassas olduğunu asla unutmayın.

 

Başlangıçta Yengeç burçları biraz soğuk ve mesafeli görünebilir. Sizi yaşamlarının merkezine (kabuklarının içine) hemen almazlar. Herkes hemen onlar için bir arkadaş ya da sevgili adayı olmaz. Onların sert kabukları dış dünyaları ve iç dünyaları arasında bir sis perdesi oluşturabilir. Fakat, o kabukların içine, duvarların arkasına geçmeyi başarabilir ve yaşamının merkezine dalarsanız içeride çok nazik, hassas ve karıncayı bile incitmeyen bir kişi bulursunuz. Yengecin soğukluğu yalnızca sizi bir dost kabul edene kadardır.

Su elementi ve Yengeç burcu

Duygular aleminin yöneticisi su elementi aynı zamanda Yengeç burcunu da yönetir. Bu element yengecin yaşamın her alanında yavaş ve emin adımlar atmasına yol açmaktadır. Yengeç hem duygusal hem de verdiği kararlarda yavaş fakat istikrarlıdır. Kendisi gibi bir başka su elementi burcuyla uyumlu olsa da suyun çok fazlası seldir ve duygusallık patlamasına yol açabilir. Hava ve ateş elementleriyle 

inanılmaz yaşam hızı sorunu yaşayabilse de bu elementlerle birlikte karşılıklı anlayış olursa uyum sağlayabilir. Ateş onun zıttı olmasına rağmen suyu en hızlı dengeleyen elementtir.

İş hayatında Yengeç burcu

 

Dışarısı sert içi yumuşak bir Yengeç iş yaşamında ilk bakışta sert bir duruş sergileyebilir. Fakat, onun bu sert kabuğu kesinlikle dışarıdan gelecek tehlike ve saldırılara karşı korunmak içindir. Bir Yengeç her ne kadar Koç kadar girişken bir yapıya sahip olmasa da ailesine aşırı düşkün olması ve ailesinin konforunu arttırma arzusu bazen onu tüm burçlar içinde en yüksek motivasyona sahip en başarılı burç yapabilir. Onu motive eden şey bir Koç gibi birinci olmak değil ailesinin yaşam kalitesini arttırmaktır.

 

Bir Yengecin çok yumuşak ve duygusal olduğuna asla aldanmayın. İş yaşamında başarısını elinden almaya çalışırsanız sert duvarları ve kendini koruma amaçlı kıskaçları bir anda ortaya çıkabilir. Her ne kadar tehlikeli bir kişiliğe sahip olmasa da kazancını ailesinin rızkı olarak gören bir Yengeç insanı bazen tek kuruş para kaybetmeye bile tahammül edemeyebilir ve kıskaçlarıyla iş yaşamındaki rakiplerine saldırarak birinci olma arzusuyla savaşabilir. Onun bu yapısı her zaman ortaya çıkmasa da iş hayatında bir şeyi kaybetmek üzereyse ortaya çıkabilir.

Aile yaşamında Yengeç burcu

Sert kabuklarıyla ünlü Yengeç burcu insanları aile yaşamında da dış dünyadaki tüm tehlikelerden koruyucu duvarlar inşa etmeyi severler. Evi onun sığınağı ve kendini en güvende hissettiği yerdir. Yuvaları her zaman çocuklarının rahat ve konfor  edeceği yerdir. Dış dünyanın tüm tehlikelerine karşı örülmüş sert duvarlar onların yuvalarının her zaman güvenli ve konforlu olmasını sağlar. Bir yengeç burcu insanı dışarıda yaşadığı tüm stresi içeriye girmeden önce ayağıyla paspasa siler ve atar. Evinin içinde çok şefkatli ve çocuklarıyla vakit geçirmekten zevk alan bir ebeveyn vardır.

 

Bir su grubu olarak Yengeçler materyalist değil duygusaldır. Fakat, para eğer ailenin rahatı ve çocukların eğitimi için gerektiğinde maddi konularla ilgili tüm burçlardan daha yetenekli ve rekabetçi olabilir. Onun kendini en mutlu hissettiği yer kesinlikle evidir. O tam anlamıyla bir evcildir. Evini beraberinde taşıyan bir hayvan olarak Yengeç yaşamı boyunca elde ettiği tüm başarılardan elde ettiği serveti kendiyle aynı hanede yaşayan herkesle cömertçe paylaşacaktır. Fakat, yine de evinde de kendi köşesine çekilme ihtiyacını her zaman hisseder. Bir Yengeç burcu insanının evinde kendini iyi hissettiği küçük bir köşe her zaman vardır.

Ay'ın Yengeç burcuna etkisi

Ay Yengeç burcuna sezgisel yeteneklerini sunmuştur. Yengeçler neredeyse doğaüstü bir sezgiye sahiptirler. Bazen adeta ne düşündüğünüzü bilen beyin okuyucuları gibi davranabilirler. Sırlarınızı onlara söylemeseniz bile bulurlar. Fakat tam anlamıyla bir kör noktaları vardır o da duygusal alemleri. Her ne kadar kendileri bu alemde bir usta olsalar da bir başkasının onların bu alemlerini tam anlamıyla çözmelerine tahammül edemez ve bir anda uzaklaşabilirler.

Ay, Yengeç burçlarının ruh hallerini tam anlamıyla kontrol eder ve ayın döngüsel hareketleriyle hızlı bir şekilde duygularını değiştirebilirler. Onları odanın içinde bir anda şakalar yapıp kahkaha atarken görürsünüz ve odaya tekrar girdiğinizde gözyaşları içinde ağlarken bulabilirsiniz. Yeri geldiğinde aşırı duygusal davranırlar  ve  sert kabuklarının içine aldıkları hiçbir şeyin gitmesine kolay kolay izin vermezler. Bu onların ilişkileri için de geçerlidir. En uzun süre aşk acısı çeken ve partnerinin arkasından en uzun ağlayan burç Yengeç burcudur.

Aşk ve seks hayatında Yengeç burcu

Yengeç burcu insanları başkalarına karşı doğuştan güvensizlerdir fakat bu halleri devamlı değildir. Onun partneri olmayı başarabilmek için öncelikler sert duvarlarının içinden girmeyi başarabilmelisiniz. Bunu yapabilmeniz için size güvenmesi gerekiyor. Aksi taktirde kabukların dışında kalırsınız. Gerek aşk, gerek evlilik hatta seks olsun Yengecin özeline, hanesine ve yatağına girmek için kabuklarından içeri girmek zorundasınız. Partner konusunda biraz hassas ve seçici davranabilir. Her şeyden emin olup sizi kabuklarından içeri aldığında ise bir daha asla dışarı çıkarmak istemez.

Yengeç burcu insanları oldukça duygusal ve romantiktir. Cinselliğin yalnızca fiziksel bir aktivite olduğuna asla inanmazlar. Eğer direk yatağına gireceğiniz bir partner arıyorsanız o partner Yengeç değil. Ortalarda çiçeklerin dolandığı ve romantizm kokan bir ortamın olduğu bir evreden geçmeden yengecin yatağına girilmez. Yengecin yatağına giden yol onun romantizminden geçer. Yaşamının hiçbir alanında işlerini aceleye getirmeyi sevmeyen yengeç ilişkilerinde de böyledir. Eğer bir Yengecin kalbine ve yatağına girmek istiyorsanız bunu yavaş adımlarla yapın.

 

Su elementi tarafından yönetilen Yengeç dışarıdan bakıldığında soğuk ya da utangaç görünse de  yatak odası kapılarının ardında şaşırtıcı derecede tutkulu ve ateşli bir aşıktır. Aynı zamanda tam anlamıyla bir romantizm hastasıdır. Ilık bir banyo yapın, gül yaprakları serpiştirin ve birkaç mum yakın. Yengeç burcu aşığınız çabanızı takdir edecek. Romantizmi asla aceleye getirmeyin. Asla yapmamanız gereken ise şudur: bir anda yatağa dalmaya çalışmak. Bunu yaparsanız Yengeç aşığınız bir anda sizden uzaklaşabilir.

Yengeç burcu ile ilgili tüm yazılar:

Yengeç burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Yengeç burcu erkeklerinin içe kapalı ruhsal yapıları çok fazla astroloji meraklısı tarafından yanlış anlaşılmıştır. Bu onların “utangaç” olmalarından çok iç dünyaları tarafından yönetildiklerinin bir alametidir. Bir yengeç burcu erkeğinin iç dünyası fiziksel alemini yönetir. Konuştuklarından çok daha fazlasını düşünürler. Bu yüzden onların kalbini kazanmak isteyen kadınlar kaleyi dışarıdan değil içeriden fethetmek zorunda olduğunu asla unutmamalı!

Boğa burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

Boğa ve Yengeç en tatlı ilişkilerinden birini paylaşır. Her ne kadar çok fazla bireysel farklılığa sahip ve dünyaya bakış açıları bile farklı burçlar olsalar da zıtların uyumu gereği muhteşem ruhsal kombinasyon oluşturabilirler. Birinin eksiği diğerinin artısıdır ve beraber yaşamın zorluklarına göğüs gererek uzun vadeli ve mutlu ilişki yaşayabilirler.

Yengeç burcu kadını

Tıpkı Zodyaktaki diğer kabuklu hayvan Akrep gibi Yengeç de dışarıdan bakıldığında sert fakat iç dünyası hassas ve yumuşak bir burçtur. Bu yüzden Yengeç burcu kadınları ilk bakışta anlaşılmazlar. Aynı zamanda iç dünyaları konusunda aşırı korunaklı tavır sergileyebilirler.

Yengeç burcu erkeği

Yengeç burcu erkekleri duyguları ile alışılmadık bir şekilde temas halinde olabilirler. Bu yüzden iç dünyaları çelişkilerle doludur. Onun içi yumuşak, dışı ve sert bir kabuklu hayvan özellikleri taşıdığını unutmayın. Bu erkeğe dışarıdan baktığınızda sert mizaçlı görünse de iç dünyasında duygusal fırtınalar kopuyor bile olabilir.

Koç burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

Koç ve Yengeç bir ilişkide bir araya geldiklerinde, birbirini çeken zıtların durumu ortaya çıkar. Yengeç hassas ve duygusal iken Koç sıcak ve atıldır. Koç erkeği kesinlikle duygusal olabilir fakat onların duygusallıkları farklıdır. Koçun ateş enerjisi Yengeç burcunu tamamen alt edebilecek güçte olabilir. Fakat Yengecin su enerjisi Koçun ateşini de tamamen söndürebilir.

Aslan burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

Ateş ve Su aşk ilişkisinde birleşirken herhangi birinin aşırılığının zararlı olabileceği çok hassas bir ilişki kurarlar. Aslan ateşin enerjisiyle ilişkiyi daha sıcak bir hale getirmeye çalışırken, yengeç tam anlamıyla bir duygusallık okyanusudur. Fakat, yine de ateş-su ilişkisinde zıtların dengeleyici faydasını da görürüz.

Aslan burcu kadını Yengeç burcu erkeği uyumu

Aslan burcu kadını ve Yengeç burcu erkeği çarpıcı farklılıklarıyla tam anlamıyla ayrı dünyaların insanları olarak bir kombinasyon oluştururlar. Hayata karşı farklı yaklaşıma sahiptirler. Bu ikili eğer uzun süreli ve sağlıklı bir ilişki sürdürmek istiyorsa bireysel farklılıkların farkında karşılıklı anlayış çerçevesinde bunu yapmalı.

Rüya yorumları - en çok aranan rüyalar

ölmüş anne

koç1.png

yurtdışı

koç1.png

mezarlık

koç1.png

eski sevgili

koç1.png

yolculuk

koç1.png

otobüs

koç1.png

öldürmek

koç1.png

örümcek

koç1.png

tsunami

koç1.png

hamile

koç1.png

Yorumlar:

bottom of page