top of page

KOÇ BURCU ERKEĞİ: (21 Mart- 20 Nisan)

Man Stretching

Koç burcu bileşenleri

 

Sayısı: 1

Elementi: Ateş

Cinsiyeti: Eril

Organı: Kafa

Astrolojik değeri: Mars, Pluto

Dost burcu: Terazi

Düşman burcu: Yengeç

Tarot kartı: İmparator, Savaş arabası

Yaşam mottosu: hızlı yaşa!

En iyi ilişki yaşayabileceği burç: Terazi

Koç burcu erkeği hakkında

Koç burcu Zodyak çemberinin bebek burcu ve ilk göz ağrısıdır. Aynı zamanda savaşı, saldırganlığı ve çatışmayı temsil eden Roma savaş tanrısının adını taşıyan Mars gezegeni tarafından da yönetiliyor. Bu yüzden cesur koçlar her zaman silahlıdır ve savaşa hazırdır. Koç burcu erkeği hakkında çok önemli bir tavsiye arıyorsanız o tavsiye şudur: onlarla asla bir çatışmaya girmeyin. Çünkü eğer bunu yaparsanız her zaman kaybeden olursunuz. Mars gezegeni koç burcuna savaş sanatını doğduğu gün öğretmiştir.

Zodyak çemberinde birinci evin sahibi Koç burcu erkekleri yüksek enerjili ve tıpkı her zaman patlamaya hazır bir bomba gibi içsel güç ve potansiyele sahip erkek türüdür. Hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında her zaman meydan okumaya hazır bireylerdir. Yeni görevlere coşkuyla saldırmaya hazır bir şekilde bekleyen Koç burcu erkekleri oldukça aksiyon sever bir yapıya sahiptirler. Onlara ne verirseniz verin her şey “OK” fakat verdiğiniz şey kesinlikle yavaş ilerleyen bir süreç içermemelidir. Çünkü yaşam hızı ve enerjisi oldukça yüksek bu burcun erkekleri kendi hızlarına uyum sağlamayan her şeyden uzaklaşmaya meyillidirler.

 

Koç burcu erkeği kadar tutkulu bir erkek bulamazsınız. O adeta tutkunun kendiyle çarpılmış ve çoğalmış hali kadar enerjiye sahiptir. Hem tutkunun elementi ateş hem de tutkunun gezegeni Mars tarafından yönetilir. Bu yüzden her zaman enerji dolu, her zaman patlamaya hazır bir bomba gibidir. Aynı zamanda maceracı ve fethetmeye hazır bir yapıya sahip. Keşfedilmemiş suları ilk keşfeden olmayı ister. Kimsenin aklına gelmemiş fikirler, kimsenin yapmaya cesaret edemediği her şey Koç burcu için oldukça sıradan bi aktivite olabilir.

Koç burcu elementi ateş ile diğer elementlerin ilişkisi

Onun bir ateş olduğunu asla unutmayın. Ateş elementinin özelliklerini çok belirgin gösterir. Tutuşmak için yalnızca bir kibrit çakılması yeter. Bir koçu bir anda hiddetlendirmek çok kolaydır. Kendisi gibi bir başka ateş burcu ile (koç, yay, aslan) aynı dünyaların insanı olsa da çok fazla ateş enerjisi olacağından büyük çatışmalar da yaşayabilir. Kendisinin zıt elementi su grubu burçlarıyla (akrep, yengeç, 

balık) her ne kadar dünyaya bakış açıları farklı olsa da bu burçlar suyun ateşi söndürücü etkisinden dolayı koçu çok iyi dizginleme yeteneğine sahiptir. Ona uyumlu elemen hava (terazi, kova, ikizler) ile müthiş ortaklıklar kurabilir ve hava kesinlikler ateşin enerjisini yönlendirecektir.

Bir Koç burcu erkeğinin kafasında şöyle bir düşünce var: “bu ortamda benden daha zeki kimse yok”. Evet, biraz ego odaklı bir adam olabilir ve egosunu okşayan pofpoflanmalardan kesinlikle hoşlanır. Herkes her zaman yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunda onlara yönelir. Mentor gibidirler. Her zaman yeni fikirler üretir ve çözüm üretme konusunda da oldukça iyidirler. Doğuştan kendinden emin erkek olan Koç burcu erkekleri bir grubun doğal lideridir. Arkasına kitleleri almayı bilen bu erkek türü  bazen emir kipindeki konuşmasıyla çevresindekilere rahatsızlık verebilir.

 

Koç burcu erkeğinin gizli silahı onun girişimciliği ve onu hedeflerine iten motivasyonudur. Fakat en büyük düşmanı sürekli yön değiştirme arzusundan dolayı başladığı işi bitirmeye yönelik eksiltilmiş motivasyonudur. Koç burcu erkekleri bitirmekten çok başlamayı severler fakat onların bu özelliği tek başına onları başarılı yapmaz. Bazı Koç burcu erkekleri bu yönleriyle yüzleşmiş ve onu yenmeyi öğrenmişlerdir. Başladığı işi bitirmeyi başarabilen bir Koç her zaman tüm yarışların birincisi olacaktır.

Koç burcu erkekleri her ortamın en erkencileridirler. Daha güneş bile doğmadan kalkabilir. Ofisteki o yeni projeye ilk başlayan odur hatta partnerinden henüz yeşil ışığı görme sabrına bile sahip olmayan Koç burcu erkeği ilişkiye karşı da ilk hamlesini çok yapmak konusunda biraz erkenci olabilir. Onun bu erkenciliğinin tek sorumlusu zodyaktaki birinci evin sahibi olması. Her zaman her şeye ilk dalan Koç burcu erkeği olacaktır. Fakat, bazen düşünmeden daldığı bir işten ilk çıkan da o olur.

 

Koç burcu oldukça dürtüsel bir burçtur ve bir yönde ilerlemek istediği zaman onu kimse engelleyemez. Gitmek istediği yöne inatla gidecektir aksi taktirde Koç her zaman çatışma çıkarmaya hazırdır. Asla unutmayın, o bir Marslı ve savaşın gezegeni Mars onu mükemmel donanımlı bir savaşçı haline de getirmiştir. Koç burcu erkeği almak istediği şeyi eninde sonunda almak konusunda uzmandır. Çatışmaya girip arzusuna kavuşmak onun için yalnızca bir hobidir. O her çatışmanın mutlak kazananıdır.

Bu ateş burcunun erkeklerinin bir kötü yanı varsa o da önce sıçrayıp sonra düşünmeleridir.  Genellikle yaşamları boyunca uğradıkları tüm zararlar onların bu yeterince düşünmeden bir işe balıklama dalma özelliklerindendir. Tavsiye dinlemeyi de sevmeyen bir yapıları olduğu için zarar ettikten sonra öğrenirler. Bağımsızlıklarına oldukça düşkün tekil burçlardır bu yüzden grup çalışmalarından çok kendi başlarının çaresine baktıkları işlerde başarılı olurlar.

 

Bağımsızlık bir Koç burcu erkeğini anlamanın anahtarıdır çünkü başkalarından emir almayı sevmezler. Bir Koç burcu erkeğiyle iyi geçinmek istiyorsanız baştan oyunu onun kurallarına göre oynamayı öğrenmeniz gerekir. Bu adam çoğu zaman kovalamayı yakalamaktan daha heyecan verici bulur ve fethetme doğası, sahip olamayacağı şeylerin bile peşine düşmesine neden olur. Avının peşine düşmek ve onu yakalamak için bir ödüle bile ihtiyacı yok. Avını yakalamak onun için zaten bir ödüldür.

Koç burcu ile ilgili tüm yazılar:

Koç burcu erkeğiyle ilişki

Koçun aşk tarzının yöneticisi gezegeni Mars onu sıcak ve fırtınalı bir erkek haline getirmiştir. Koç burcu erkeği adeta öfke ve güvenin titizlikle birleştirilmiş bir tutku kombinasyonudur. Bu çılgın çapkın ateş burcu romantizm söz konusu olduğunda kesinlikle inisiyatif alıyor. Biri dikkatini çektiğinde kesinlikle hızlı hareket edecek ve bir anda hamlesini yapacaktır.

Koç burcu erkeği nasıl etkilenir?

Zodyakta birinci evin yöneticisi Koç burcu erkekleri dürtüsel olarak yaşamlarının her alanında bu birincilik ve kahramanlık ünvanını ellerinde tutmak isterler. Bu ilişkilerinde de değişmez. Eğer bir Koç burcu erkeğini etkilemek istiyorsanız onu öncelikleriniz arasında birinci sıraya yerleştirmelisiniz. Yaşamınızda ondan daha önemli bir şeyin varlığını bilmek bile onu rahatsız edecektir.

Koç burcu erkeği iş hayatı

İş yaşamı söz konusu olduğunda Koç burcu erkekleri adeta her alanda birinci olmak için yaratılmışlardır. Kendinden emin, cesur ve enerjik bu erkek türü rekabetle karşı karşıya kaldığında her zaman birincilik için savaşacaktır. İkincilik ise onun için her zaman berbat bir sonuçtur.

Koç burcu erkeği nasıl bir sevgili olur?

Zodyak birincisi ve birinci evin sahibi Koç burcu erkeklerinin özgürlüğüne düşkün olduğunu söylemek belki çok klişe olacak fakat şunu bilmelisiniz ki bir Koç burcu erkeği kesinlikle zincire bağlanamayan erkek türündendir. Koçu tanımaya bile başlamadan önce tek bilmeniz gereken şey onun yönetilemeyeceği ve yönlendirilemeyeceği gerçeği. Bir Koç burcu erkeği sevgiliniz varsa (ya da henüz yoksa) ona bir tasma takamayacağınızı anlayarak bu işe girişmelisiniz.

Koç burcu erkeği nasıl bir eş olur?

Her şeyden önce bir Koç burcu erkeğinden evlenme teklifi almak kelimenin tam anlamıyla onurdur. Unutmayın, o bir özgür ruh, Zodyak lideri ve asla tek bir limana demir atmayı sevmeyen erkek. Onu saltanatından vazgeçip evlenmeye ikna ettiyseniz ve ondan bir evlenme teklifi aldıysanız bunun için tebrik edilmelisiniz.

Koç burcu erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Koç burcu zodyak çemberinde karşımıza çıkan ilk burçtur. Bu burcun elementi ateş gezegeni marstır. Koç erkeğine uyumlu ve uyumsuz burç araştırması yapabilmek için öncelikle diğer burçların bu element ve gezegenle olan uyumuna bakmamız gerekir.
Koç burcu erkeği öncelikle zodyakta en yüksek enerjiye sahip en hızlı burçtur.

Koç burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Koç burcu erkeği zodyakta özgürlüğüne en düşkün burçtur ve liderlik vasıfları yüksektir. Dolayısıyla onun bu özelliğini bilen ve yaşamını özgürce yönlendirmesine izin verecek partnerden hoşlanır. Dominant kadınlarda hoşlanmaz ve uzun süre ilişki yaşayamaz.

Koç burcu erkeği aşk hayatı

Koç burcu erkeği tam anlamıyla bir aşk erkeğidir. Fakat onunla uzun süreli ilişki yaşamak isteyen kadınlar onun bazı özelliklerini bilmelidir. Öncelikle, koç burcu erkeği özgürlüğüne aşırı derecede düşkündür ve sadece ilişkiyi yönlendiren taraf olmayı ister ve asla yönlendirilemez. Bu yüzden aşırı dominant kadınlarla uzun süreli ilişkiler yaşaması zordur.

Koç burcu

Koç burcu 0° ile Zodyak çemberini açan ilk burçtur. Dolayısıyla astrolojide birinci evin sahibi ve en yüksek liderlik vasıflarına sahip burçtur. Koç burcunun tüm burçlar içinde lider burç olmasının ve en yaratıcı ve enerjik burç olması kesinlikle bir tesadüf değildir ve sebebi ise çemberde işgal ettiği bu 0° 30° arasındaki dilimin özelliğidir.

Koç burcu erkeği Yengeç burcu kadını uyumu

Koç ve Yengeç bir ilişkide bir araya geldiklerinde, birbirini çeken zıtların durumu ortaya çıkar. Yengeç hassas ve duygusal iken Koç sıcak ve atıldır. Koç erkeği kesinlikle duygusal olabilir fakat onların duygusallıkları farklıdır. Koçun ateş enerjisi Yengeç burcunu tamamen alt edebilecek güçte olabilir. Fakat Yengecin su enerjisi Koçun ateşini de tamamen söndürebilir.

Koç burcu erkeği Yay burcu kadını uyumu

Her ikisi de ateş olan burçlardan Koç ve Yay bir araya geldiğinde oldukça uyumlu ilişki yaşayabilirler. Benzer enerjileri ve ilgi alanları olan bu iki burç tam anlamıyla aynı dünyaların insanlarıdır. Her ikisi de kaşif ve öncüdür. Bu ilişki hızlı, ateşli ve heyecan verici olacaktır aynı zamanda her iki taraf da her zaman yeni bir maceraya hazır durumda.

Koç burcu erkeği Terazi burcu kadını uyumu

Koç ve Terazi, Zodyak çemberinde birbirlerinin tam karşısındadır. Aralarında tam anlamıyla 180 derece var olan bu burçlardan her biri diğerinde olmayan niteliklere sahiptir. Koç benliğin, Terazi ise ortaklığın ve dengenin işaretidir. Koç dürtüsel, heyecanlı ve yeni ve heyecan verici bir şeye doğrudan atlamaya hazırdır.

Koç burcu erkeği Oğlak burcu kadını uyumu

Koç burcu erkeği ve Oğlak burcu kadını bir araya geldiklerinde, karşılıklı enerjilerini korumak için çok çalışmaları gerekir. Hayata yaklaşımları neredeyse birbirine zıt görünebilir. Koç burcu erkeği, eylemin nereye yönlendirildiğini veya neye ulaşacağını düşünmeye zahmet etmeden hareket eder.

Koç burcu erkeği Kova burcu kadını uyumu

Kovanın vizyonu Koçun ise eylemci yaklaşımı Koç-Kova ikilisini oldukça yaratıcı bir çift yapar. İlişkileri statik olmaktan çok uzaktır; rekabetçi olabilirler ama bu ikisiyle hayat asla sıkıcı değildir! Ayrıca ateş-hava etkileşimiyle muhteşem iletişim kurma eğilimindedirler.

Koç burcu erkeği Koç burcu kadını uyumu

İki koçun kombinasyonu havai fişek gösterisi gibidir. Çok fazla ateş! Her ikisi de aynı dünyaların insanı fakat her zaman rekabet halindedir. Eğer beraber bir aşk maçı yaparlarsa bunda sorun yok, fakat rekabetçi ruhları onları birbirilerini karşılarına alarak ego yarışına girmeye götürürse işte o zaman o evde gürültü çıkar.

Koç burcu erkeği İkizler burcu kadını uyumu

Koç burcu erkeği ve İkizler burcu kadını bir araya geldiklerinde, hem fiziksel hem de entelektüel düzeyde bağlantı kurarlar. Bu iki burç, aktiviteyi sever ve her ikisinin de yaşam hızı oldukça fazladır. Bu yüzden ilişkilerinde herhangi bir hız sorunu yaşamazlar. Biri “hadi” dediğinde diğeri yerinden kalkıp yola koyulmaya her zaman hazırdır.

Koç burcu erkeği genel özellikleri

Koç burcu ile bilinen en klişe gerçek onun “lider burç” olmasıdır. Her zaman bir numara, ilk keşfeder, tam anlamıyla bir “fatih” ve daima zirvede. İşte, Koç burcu erkeğinin yaşamdan arzu ettikleri. Bu yüzden, bir Koç burcunu tanımak istiyorsanız öncelikle onun bu “birinci olma” tutkusunu anlamalısınız. Ne de olsa o Zodyaktaki birinci!

Koç burcu erkeği Boğa burcu kadını uyumu

Koç ve Boğa Zodyakta komşu burçlardır fakat hayatı farklı hızlarda yaşarlar. Koç, ani değişimlerin çocuğuyken bir Boğa kadınının en nefret ettiği şey ani değişimlerdir. Eğer bir Boğa kadını bir şeyle mutluysa ona sımsıkı bağlı kalır ve değiştirmek istemez. Koç erkeği bunun tam tersine elde ettiği her şeyi bir oyuncak gibi görür ve bir süre oynadıktan sonra sıkılıp atar ve başka bir oyuncağın peşinden koşar.

Koç burcu erkeği Başak burcu kadını uyumu

Koç ve Başak ilginç ve oldukça birbirinden farklı bir çifttir, ancak bu bireysel farklılıklara birlikte yaşamayı öğrenirlerse üstesinden gelebilirler. Her ikisi de farklı olan bu burçlardan biri başlatır (Koç) diğer destekler (Başak). Atılgan Koç burcu erkeği karşısında eski moda kur yapmayı seven Başak burcu kadınını gördüğünde biraz sersemleyebilir.

Koç burcu erkeği Balık burcu kadını uyumu

Biri 0° ile Zodyak çemberini açan Koç, diğeri 29° ile çemberi kapatan Balık her ne kadar birbirlerine komşu yan yana duran burçlar gibi görünseler bireysel farklılıkları çok fazla olan burçlar olmaları nedeniyle hayata bakış açıları da farklıdır.

Koç burcu erkeği Akrep burcu kadını uyumu

Koç burcu erkeği ve Akrep burcu kadını. Bu iki Marslı her ne kadar zıt elementlere mensup olsalar da arzu ederlerse birbirlerini anlayabilir ve uyumlu bir ilişki yaşayabilirler. Sonuçta bir Koç erkeği de Akrep kadını da aynı gezegenden geliyor.

Aslan burcu erkeği Koç burcu kadını uyumu

Aslan burcu erkeği ve koç burcu kadını ilişkisi kıvılcımların daima havada uçuştuğu bir bağlantıdır. İki ateş elementi burcundan da zaten bundan başkası beklenemez. Her ikisi de enerjik ve hızlı burçlardır. Hızlı düşünür, hızlı hareket ederler. Birlikteliklerinde bir hız sorunu yaşanmaz.

Aslan burcu kadını Koç burcu erkeği uyumu

Aslan burcu kadını ve Koç burcu erkeği birlikte yaptıkları her şeyde çok fazla tutku ve enerji ile yüksek ruhlu bir kombinasyon oluşturur. Fakat yine de iki ateş burcu olarak sert çatışmalar yaşayabilirler. Barışı korumayı başarmak için her ikisinin de kendinden ödün vermesi gerekebilir.

Rüya yorumları - en çok aranan rüyalar

ölmüş anne

koç1.png

yurtdışı

koç1.png

mezarlık

koç1.png

eski sevgili

koç1.png

yolculuk

koç1.png

otobüs

koç1.png

öldürmek

koç1.png

örümcek

koç1.png

tsunami

koç1.png

hamile

koç1.png

Yorumlar:

bottom of page